Sukces młodych piłkarzy z Olsztyna na ogólnopolskim turnieju w Gdańsku

  • 27.07.2020, 15:31 (aktualizacja 27.07.2020, 15:34)
  • red
Sukces młodych piłkarzy z Olsztyna na ogólnopolskim turnieju w Gdańsku
Ekipa z rocznika 2011 Akademii Piłkarskiej Marcina Kusia z Olsztyna odniosła duży sukces zajmując znakomite II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju „Piłkarski Olimp” w Gdańsku. W zawodach wzięło udział 14 silnych ekip z czterech województw, a olsztyńskie talenty w pokonanym polu zostawiły m.in. Lechię Gdańsk, Jaguara Gdańsk, czy Gryfa Słupsk.  

Jest nadzieja na lepsze czasy i dobrą przyszłość dla olsztyńskiej piłki nożnej. Świadczy o tym chociażby świetny występ młodych piłkarzy z rocznika 2011 Akademii Piłkarskiej Marcina Kusia z Olsztyna, którzy po wspaniałej walce i wielkich emocjach zajęli znakomite II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju „Piłkarski Olimp” rozegranym w upalną niedzielę 26 lipca na głównym boisku Lechii Gdańsk przy ul. Traugutta. W zawodach wzięły udział drużyny z czterech województw (pomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego). Ekipa AP Kus z Olsztyna jako jedyna reprezentowała Warmię i Mazury i trzeba przyznać, że zrobiła to godnie, pozostawiając w pokonanym polu ekipy m.in. Lechii Gdańsk, Jaguara Gdańsk, Gryfa Słupsk, Sparty Złotów, AP Jedynka Reda, Zatoki Puck, Piłeczki Pruszcz Gdański, czy Błękitnych Wejherowo. Olsztyniacy ulegli w wielkim finale jednej z najlepszych drużyn z rocznika 2011 w Polsce, czyli Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu GOL Brodnica. Drużynę z Olsztyna poprowadzili do sukcesu trenerzy Marcin Kuś, czyli były reprezentant Polski oraz Piotr Jabłoński. 
- Turniej stał na dobrym poziomie, a w grupie rywalizowaliśmy z zespołami, które w rozrachunku końcowym turnieju zajęły cztery pierwsze miejsca, więc można powiedzieć, że trafiliśmy do „grupy śmierci” – mówi trener Marcin Kuś. - Chłopcy musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności na obecną chwilę. Moi podopieczni włożyli 100% zaangażowania,  pokazali mega wolę walki i chęć odniesienia zwycięstwa. Próbowali grać kombinacyjnie niezależnie od sytuacji boiskowej. Przez uczestnictwo w takich wyrównanych turniejach systematycznie są podnoszone zarówno indywidualne umiejętności, jak i gra całego zespołu. 
Pod wrażeniem woli walki, serca zostawionego na boisku oraz umiejętności piłkarskich drużyny z Olsztyna był Robert Brzeziński, organizator turnieju z klubu Olimpia Osowa. 
- Olsztyn przyjechał do nas z mega drużyną na bardzo wysokim poziomie – mówi Robert Brzeziński. – Widać było dobrą pracę trenerów i zaangażowanie zawodników. 
Na pochwałę zasłużyli też rodziny zawodników z Olsztyna. Dzięki nim AP Marcin Kus miało najlepszy i najgłośniejszy doping podczas turnieju. 
AP Marcin Kuś Olsztyn 2011:
Stanisław Niedzwiecki, Dorian Kubiak, Antoni Lange, Kornel Kozyrski, Jakub Grzybowski, Filip Połomka, Mateusz Pietryszyk, Aleksander Kuś, Jan Andrzejewski, Stanisław Wyrzykowski, Dawid Duda, Aleksander Kołakowski
W Gdańsku zagrało 14 drużyn:
Lechia Gdańsk, Jaguar Gdańsk, Olimpia Osowa, AP Jedynka Reda zieloni i pomarańczowi, UKS GOL Brodnica, Błękitni Wejherowo, AP Lotos Gdańsk 2009 (dziewczęta), Sparta Złotów, Zatoka Puck, Orzełki Żelistrzewo, Piłeczka Pruszcz Gdański, Gryf Słupsk, AP Marcin Kuś Olsztyn
 

red

Zdjęcia (20)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe