Nawałnice nad Olsztynem

  • 29.07.2020, 10:21
  • mgres
Nawałnice nad Olsztynem Ewa Adamkiewicz
Gwałtowne burze i nawałnice 28 lipca wyrządziły ogromne straty w Olsztynie. Strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy.

Do wyładowań doszło 28 lipca w godzinach wieczornych. Miało miejsce prawdziwe oberwanie chmury, dochodził do tego silny wiatr i pioruny. Efekt był przerażający.
Na terenie miasta Olsztyn strażacy odnotowali 34 zdarzenia, m.in. na docinku między ulicami Olimpijską i Dębową (od Plaży Miejskiej w kierunku osiedla Likusy) było blisko 50 powalonych drzew. Na ul. Kołłątaja i ul. Akacjowej drzewa spadły na samochody. Drzewa zostały powalone także na ul. Sielskiej,  jedno z nich spadło na dach budynku mieszkalnego.
Pozostałe interwencje dotyczyły głownie drzew powalonych na ulicy i chodnikach.Fatalnie sytuacja wyglądała m.in. na przystani harcerskiej Bryza w Olsztynie. Tam konary uszkodziły zaparkowane przy niej auta, wiatr poprzewracał łodzie.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe