Mandat za śmieci od straży miejskiej

  • 11.09.2020, 11:15
  • mgres
Mandat za śmieci od straży miejskiej
Weszły w życie przepisy, które dają większe uprawnienia dla straży miejskich. Za niesegregowanie śmieci lub zgłaszanie mniejszej niż faktyczna liczby mieszkańców grozi mandat.

- Szacujemy że 10% olsztynian nie płaci za śmieci, konsekwencje czyli koszt takich zachowań ponoszą pozostali, uczciwi mieszkańcy- informuje Zdzisław Zdanowski, dyrektor ratuszowego wydziału ochrony środowiska - dlatego cieszymy się ze wszystkich narzędzi które pozwolą uregulować ten problem.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji strażnicy miejscy mogą ukarać osoby  niesegregujące odpady lub niepłacące za śmieci.

- Mandat w wysokości do 500 zł może też zostać nałożony na osobę, która nie złożyła deklaracji śmieciowej - podkreśla Jarosław Lipiński, komendant Straży Miejskiej w Olsztynie - Takiej samej kary może się spodziewać mieszkaniec, który podał w deklaracji, że pod danym adresem mieszkają trzy osoby, a w rzeczywistości jest ich pięć.

– O takie przepisy postulowało wiele samorządów. Nie rozwiązują one wszystkich problemów, ale nieuchronność i wysokość kary może być przestrogą - dodaje Zdanowski.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe