Koronawirus. Na posiedzenia do sądu z kartami

  • 18.09.2020, 12:53
  • mgres
Koronawirus. Na posiedzenia do sądu z kartami
Sąd Okręgowy w Olsztynie wprowadza nowe zasady uczestnictwa w rozprawach sądowych. Związane jest to z pandemią koronawirusa.

Nowe zasady już obowiązują. Dotyczą udziału

w wokandach sądowych dotyczą publiczności. Zostały one określone w zarządzeniu prezesa i dyrektora Sądu Okręgowego w Olsztynie. - Udział publiczności, w tym mediów w jawnych rozprawach i posiedzeniach jest możliwy, ale podlega pewnym ograniczeniom związanym z bezpieczeństwem epidemicznym osób przebywających na sali sądowej.  Aby móc uczestniczyć w jawnej rozprawie lub posiedzeniu należy uprzednio zgłosić chęć udziału w wokandzie w odpowiednim wydziale sądu - zaznacza Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.
Chęć udziału w rozprawie lub posiedzeniu w charakterze publiczności należy zgłosić (telefonicznie lub mailowo) na co najmniej 3 dni przed rozprawą lub posiedzeniem w sekretariacie danego wydziału. - Podejmując decyzję o zgodzie lub braku zgody na wydanie karty wstępu sędzia będzie brał pod uwagę przede wszystkim metraż sali rozpraw oraz liczebność stron lub uczestników postępowania, świadków i pełnomocników, przy uwzględnieniu zasady zachowania dystansu społecznego co najmniej 1,5 metra - dodaje Dąbrowski-Żegalski.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe