Po czym poznać apartament z prawdziwego zdarzenia?

  • 05.10.2020, 11:00
  • Materiał partnera
Po czym poznać apartament z prawdziwego zdarzenia?
W związku z przemianami wielkich miast na przestrzeni lat wygląd polskich mieszkań się zmieniał. Prowadzi to do wyraźnego rozróżnienia mieszkań i apartamentów. Widoczne zmiany nie ograniczają się do metrażu, istotny jest też podział pomieszczeń. Po więcej informacji zapraszamy poniżej!

Definicja apartamentu
Zacznijmy od tego, że tak naprawdę jedynie pewien procent domów w Polsce można nazwać apartamentami. Powierzchnia takich obiektów powinna wynosić około 100 metrów kwadratowych, z kolei sufit musi mieć minimum 3 metry. Kluczowy jest układ pomieszczeniowy. Musi znaleźć się miejsce dla salonu, minimum jednej łazienki, kuchni i dwóch sypialni. Eksperci są zgodni co do tego, że ograniczona ilość apartamentów jest spowodowana ich nietypową zabudową. Nie są to obiekty w pełni kompatybilne z przedmieściami. Dlatego dominują one w centrach dużych miast.

Źródło: https://centaurus-olsztyn.pl/pl

Specyfika lokalizacji
W przypadku apartamentów należy wspomnieć o lokalizacji, a szczególnie budynkach, w którym one się znajdują. Im bardziej stawia na estetyczną architekturę i wysokiej jakości materiały dekoracyjne, tym mowa o bardziej atrakcyjnych obiektach dla potencjalnych klientów. Nawet jeśli budynek jest wielopiętrowy, na pojedynczy przypada tylko kilka lokali mieszkalnych. Oznacza to również, że liczba podziemnych miejsc parkingowych jest ograniczona (tam na szczęście można dojechać windą). W tak złożonym środowisku winda jest interesującą rzeczą, ponieważ zwykle nie jest konieczne budowanie jej (powołując się na prawo budowlane). Nie zmieni to jednak faktu, że niezwykle się przydaje.


Podsumowanie
Apartamentów najlepiej szukać w centrum dużego miasta, ponieważ deweloper niejako gwarantuje, że tamtejsze budynki mieszkalne i towarzysząca im infrastruktura miejska odpowiada potrzebom każdego człowieka, niezależnie od jego sytuacji życiowej. Mówimy nie tylko o usługach różnego typu i sprawach czysto rozrywkowych (bliskości względem kin, restauracji, teatrów itd.), ale także o dojazdach do pracy, uczelni i szkoły, do którego uczęszcza nasze dziecko. Dzięki temu są idealną przestrzenią dla rodzin z dziećmi, które cenią sobie zarówno komfort użytkowania, jak i wygodę codziennego życia. Sprawdzone oferty mieszkalne znajdziemy przede wszystkim w Internecie, gdzie głównie reklamują się właśnie deweloperzy.

Materiał partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe