Koronawirus w Olsztynie. Rośnie liczba zakażonych mieszkańców

  • 14.10.2020, 11:51
  • mgres
Koronawirus w Olsztynie. Rośnie liczba zakażonych mieszkańców
Olsztyn to największe ognisko koronawirusa na Warmii i Mazurach. Potwierdzają to kolejne przypadki liczone w dziesiątkach zakażeń w ciągu doby.

Ta czarna seria trwa ponad od tygodnia. Zaczęło się na początku października. Od tamtej pory w stolicy regionu odnotowuje się od kilku do kilkudziesięciu przypadków koronawirusa.Do tej pory w ciągu jednego dnia najwięcej zakażeń odnotowano 10 października. Wtedy służby sanitarne podały informacje o 26 nowych przypadkach koronawirusa. Ostatnie dni pokazują, że sytuacja w stolicy regionu staje się coraz bardziej dramatyczna. Wystarczy prześledzić dane wojewódzkich służb sanitarnych z obecnego tygodnia. 12 października odnotowano 13 zakażeń koronawirusem, dzień później - 18. W środę - 14 października - było już 36.
Liczba zakażonych koronawirusem rośnie także w powiecie olsztyńskim. W poniedziałek było 7 nowych zakażeń, dzień później 8, by środę wzrosnąć do 12 przypadków. W środę służby wojewody poinformowały także o nowych ognisku koronawirusa w stolicy regionu. To szpital miejski.

 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe