Ewakuacja z powodu niewybuchów w Olsztynie

  • 16.10.2020, 12:05
  • mgres
Ewakuacja z powodu niewybuchów w Olsztynie
Niewybuch znaleziono w rejonie skrzyżowania ulic Szarych Szeregów i Jagiellończyka.

Oficer dyżurny KMP w Olsztynie przyjął informację o znalezieniu w rejonie skrzyżowania ul. Jagiellończyka z ul. Szarych Szeregów niewybuchu mogącego pochodzić z okresu II wojny światowej. Na miejsce, w celu zbadania tej informacji skierowany został policyjny patrol z rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził przypuszczenia pracowników wykonujących prace wykopaliskowe w rejonie skrzyżowania.

Policyjni pirotechnicy zajęli się zabezpieczeniem niebezpiecznego miejsca poprzez wyznaczenie strefy bezpiecznej. Konieczne było całkowite zamknięcie części ulicy Jagiellończyka oraz ul. Szarych Szeregów. Ruch pojazdów w rejonie skrzyżowania był wstrzymany. Ze względu na to, że w pobliżu znaleziska znajdowały się dwa budynki mieszkalne, zdecydowano się również na ewakuację kilkudziesięciu mieszkańców.

O niebezpiecznym znalezisku powiadomieni zostali wojskowi saperzy, którzy następnego od godzin porannych zajęli się podjęciem niewybuchu. Działania związane z zabezpieczeniem niebezpiecznego ładunku trwały do godziny 8 rano w piątek. Po tym czasie, policjanci przywrócili ruch pojazdów a kilkadziesiąt ewakuowanych osób mogła bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe