Pracownicy MPEC w izolacji

  • 04.11.2020, 14:47 (aktualizacja 04.11.2020, 14:48)
  • mgres
Pracownicy MPEC w izolacji
Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Olsztynie rozpoczęli właśnie drugi tydzień przebywania w miejsca stałego pobytu.

W dobie światowej pandemii koronawirusa oraz w związku z wysoką dynamiką rozprzestrzeniania się SARS-COV-2 w Polsce, zarząd spółki zdecydował się na stworzenie MSP - miejsca stałego pobytu na terenie zakładu. Ma to na celu zabezpieczenie ciągłości produkcji i dostaw ciepła do mieszkańców Olsztyna.

- Jako przedsiębiorstwo, którego działalność ma strategiczne znaczenie dla mieszkańców Olsztyna oraz w trosce o bezpieczeństwo dostaw ciepła, zdecydowaliśmy o stworzeniu strefy, w której nasi pracownicy będą pozostawać  w separacji od potencjalnego kontaktu z wirusem - informuje prezes zarządu MPEC, Konrad Nowak. - Oznacza to, że pracownicy przez dwa tygodnie przebywająć na terenie przedsiębiorstwa bez bezpośredniego kontaktu z otoczeniem zewnętrznym. Kontakt z bliskimi jest możliwy jedynie za pośrednictwem kanałów elektronicznych.

Należy przy tym zaznaczyć, że każdy pracownik decydujący się na pracę w strefie stałego pobytu, dobrowolnie wyraził zgodę na poddanie się izolacji.

- To poważne wyzwanie dla naszych pracowników - dodaje kierownik Ciepłowni Kortowo, Rafał Sierzputowski. - Wszyscy podjęli decyzję świadomie, w poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo cieplne naszych mieszkańców.

Ma to szczególne znaczenie w sezonie grzewczym, kiedy temperatury za oknem znacznie obniżają się. Zanim pracownicy poddali się izolacji na terenie zakładu, każdy został zbadany na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, po to by wykluczyć potencjalne ognisko choroby w MSP. Teraz w strefie przebywa 15 pracowników, którzy podzieleni są na trzy pięcioosobowe zmiany, które pracują w systemie 12-godzinnym. Jest to niezbędna obsada gwarantująca sprawną i bezpieczną eksploatację Ciepłowni Kortowo. Taka organizacja pracy pozwala na 24-godzinny odpoczynek od świadczenia pracy.

Przedsiębiorstwo zapewniło również wszystkim przebywającym w MSP na terenie zakładu pracy miejsca do wypoczynku oraz zorganizowało strefy regeneracji, relaksu i rekreacji. Ponadto pracownicy przez cały okres pobytu mają pełne wyżywienie.

Pierwsza grupa pracowników będzie przebywać w MSP na terenie zakładu pracy jeszcze przez tydzień. Po tym czasie planowana jest rotacja pracowników deklarujących gotowość do świadczenia pracy na terenie przedsiębiorstwa w systemie izolacji.

Przypomnijmy, że z chwilą pojawienia się pierwszych doniesień o zakażeniach obywateli polskich koronawirusem SARS-COV-2 w Polsce, spółka MPEC natychmiast wdrożyła procedury mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa na terenie przedsiębiorstwa. Już wiosną była przygotowana do izolacji pracowników w MSP, wszystko po to, by zachować ciągłość dostaw ciepła do odbiorców. Wówczas okazało się, że krzywa zachorowań spada, a Olsztyn znalazł się w strefie najmniej zagrożonej epidemią. Stąd wiosną wdrożenie procedury MSP nie miało miejsca.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe