Kilkadziesiąt niewybuchów z II wojny światowej pod Dywitami

  • 05.11.2020, 14:07
  • mgres
Kilkadziesiąt niewybuchów z II wojny światowej pod Dywitami
Policjanci z Komisariatu Policji w Dywitach zabezpieczali miejsce znalezienia kilkudziesięciu niewybuchów pochodzących najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Niebezpiecznego odkrycia dokonała firma budowlana pracująca na terenie gminy Dywity w pobliżu osiedla Sterowców.

W czwartek (05.11.2020) około godziny 8:00 oficer dyżurny Komisariatu Policji w Dobrym Mieście otrzymał zgłoszenie o znalezieniu niewybuchów na terenie budowy w pobliżu osiedla Sterowców w gminie Dywity. Na miejsce skierowany został policyjny patrol z rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który zabezpieczył miejsce znaleziska przed dostępem dla osób postronnych.

Policjanci po wstępnych oględzinach potwierdzili, że podczas prac wykopaliskowych znaleziono m.in. kilkadziesiąt pocisków moździerzowych, pociski odłamkowe, granat moździerzowy, pocisk kumulacyjny i przeciwpancerny. Na miejsce wezwany został wojskowy patrol saperski, który zajmie się zabezpieczeniem i neutralizacją pocisków.

Przed II wojną światową funkcjonowało w pobliżu lądowisko wojskowych sterowców. Przez lata teren należał do wojska. Do dziś zachowały się pozostałości żelbetonowych bloków służących do cumowania sterowców.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe