Olsztyńskie instytucje kultury zamknięte

  • 05.11.2020, 14:10
  • mgres
Olsztyńskie instytucje kultury zamknięte
Od soboty (7 listopada) nie będzie można odwiedzać instytucji, które zajmują się działalnością w sferze kultury. To jedno z obostrzeń zapowiedzianych przez rząd w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.

Planetarium i obserwatorium, teatr lalek, biblioteki, galeria - tych instytucji nie będzie można odwiedzać przez najbliższe trzy tygodnie. Przełożone zostały także wydarzenia zaplanowane przez Miejski Ośrodek Kultury oraz zamknięte jednostki podległe MOK-owi.

- Podchodzimy odpowiedzialnie do najnowszych obostrzeń i wierzymy, że jeśli mają one realnie pomóc w walce z pandemią, to niech tak się stanie - mówi dyrektor MOK, Mariusz Sieniewicz. - O losie kolejnych wydarzeń oraz o nowych terminach będziemy informować na bieżąco. Przepraszamy za utrudnienia, mimo wszystko licząc zrozumienie.

W czasie obowiązywania nowych zasad nie będzie można odwiedzać Galerii Dobro, Galerii Amfilada i Muzeum Nowoczesności. Przełożonych zostało także pięć wydarzeń, zaplanowanych na najbliższe dni, m.in. Sobota z Watchdocs, wystawa "Samochody prezydenta Mościckiego" czy warsztaty haftu białoruskiego.

Na później trzeba także odłożyć wizytę BWA Galerii Sztuki i Olsztyńskim Teatrze Lalek. W Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym odwołany został już piątkowy wykład oraz wydarzenia i seanse kolejnych dni.

- Wszystkie osoby, które kupiły bilety, mogą je zwrócić albo zatrzymać i wykorzystać w innym terminie - informuje dyrektor OPiOA, Jacek Szubiakowski.

W przypadku biletów kupionych on-line należy przesłać informację na adres e-mail: [email protected], w której należy podać: numer zamówienia, imię i nazwisko osoby wnioskującej, numer konta bankowego oraz wnioskowaną kwotę zwrotu. Bilety kupione w kasie Planetarium lub Obserwatorium można zwrócić bezpośrednio w kasach.

Do 29 listopada nie będzie można także korzystać z usług Miejskiej Biblioteki Publicznej.

- Termin zwrotów materiałów bibliotecznych, który przypada na czas zamknięcia, zostaje przedłużony - mówi zastępca dyrektora MBP, Łukasz Ślusarczyk.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe