Koronawirus. Strażacy wspierają szpitale w powiecie olsztyńskim

  • 26.11.2020, 11:39
  • mgres
Koronawirus. Strażacy wspierają szpitale w powiecie olsztyńskim
W trudnej sytuacji w związku z pandemią koronawirusa są pacjenci szpitali. Nie mogą ich odwiedzać bliscy, więc brakuje im napojów, kosmetyków czy artykułów higienicznych.

 

1000 litrów wody mineralnej przekazali Powiatowemu Szpitalowi w Biskupcu strażacy-ochotnicy ze Smolajn. To jeden efektów zbiórki, którą przeprowadzili w ostatnich dniach. W ten sposób wraz z darczyńcami wsparli pacjentów, którzy ze względu na panującą pandemię, nie mogą liczyć na pomoc bliskich. Akcja odbiła się pozytywnym echem, dlatego olsztyński oddział związku OSP RP włączyć się do niej i zachęcać do zbiórki wszystkie jednostki ochotniczych straży powiatu olsztyńskiego. -
Pacjenci nie mają kontaktu z rodziną, nie mogą i nie mają gdzie sami zrobić zakupów więc idąc za przykładem OSP w Smolajnach, chcemy pomóc im chociaż w ten sposób pomóc - mówi Andrzej Abako, prezes zarządu powiatowego związku OSP w Olsztynie, a także starosta olsztyński. – Zbieramy najpotrzebniejsze artykuły. Priorytetem jest tu woda mineralna i inne napoje, ale przydadzą się też przekąski, środki higieny,  kosmetyki itp. Przed pandemią takie drobiazgi przeważnie przynosili pacjentom najbliżsi. Dziś liczą na nasze wsparcie.

Zebrane przez strażaków dary trafią do pacjentów Powiatowego Szpitala im. J. Mikulicza w Biskupcu, Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście oraz Maltańskiego Centrum Pomocy pw. bł. Gerarda „Pomoc Maltańska” w Barczewie.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe