Co to jest ubezpieczenie posagowe?

  • 08.06.2021, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Co to jest ubezpieczenie posagowe?
Chcesz wspierać swoje dziecko na każdym etapie jego rozwoju? Marzysz o tym, żeby zapewnić swojej pociesze jak najlepsze warunki do życia i nauki? Nie każdy ma taką możliwość. Wypadek, utrata zdrowia, a także śmierć mogą zdarzyć się nagle i zmienić całe dotychczasowe życie rodziny. Jeśli chcesz zabezpieczyć przyszłość swoich dzieci, pomyśl o zakupie polisy posagowej. Dowiedz się więcej.

 

Obowiązkiem każdego rodzica jest troszczyć się o dziecko i przygotować je do życia w społeczeństwie. Aby ułatwić mu wykonanie kroku w stronę samodzielności, warto zadbać wcześniej o jego bezpieczeństwo finansowe. W tym może pomóc ubezpieczenie posagowe.

Czym jest polisa posagowa?

Ubezpieczenie posagowe powstało jako odpowiedź na potrzeby rodziców lub opiekunów prawnych, którzy chcą zabezpieczyć przyszłość pociechy. Polisa pomaga gromadzić środki na specjalnym koncie, aż do chwili ukończenia przez dziecko 25. roku życia. Po zakończeniu umowy zebrane pieniądze zostaną wypłacone ubezpieczonemu, który będzie mógł je wykorzystać na dowolny cel, np. jako wkład własny przy zakupie własnej nieruchomości, pokrycie kosztów organizacji ślubu czy studiów za granicą.

Polisa posagowa to jeden z lepszych sposobów na zabezpieczenie przyszłości najmłodszych członków rodziny. Dzięki temu nie musisz martwić się o losy pociechy nawet na wypadek Twojej śmierci. Więcej informacji na temat tego, co to jest ubezpieczenie posagowe, znajdziesz np. tutaj: https://rankomat.pl/zycie/ubezpieczenie-posagowe.

Co zawiera ubezpieczenie posagowe?

Warto pamiętać, że towarzystwa ubezpieczeniowe w ramach polisy posagowej oferują nie tylko pomoc w gromadzeniu oszczędności, ale także wsparcie w trudnych sytuacjach w życiu. Jeśli chcesz, możesz rozszerzyć zakres ochrony o dodatkowe ryzyka, takie jak np.:

  • doznanie przez dziecko trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku,

  • poważne zachorowanie,

  • pobyt w szpitalu,

  • śmierć rodzica w wyniku wypadku komunikacyjnego.

Ubezpieczyciel zobowiązuje się opłacania składek aż do końca trwania umowy, w przypadku, gdyby Ciebie zabrakło. Co więcej, w ramach ubezpieczenia pociecha może otrzymać także dodatkową rentę z tytułu śmierci rodzica.

Gdzie znaleźć korzystną polisę posagową?

Osoby zainteresowane zawarciem umowy ubezpieczenia posagowego powinny zapoznać się np. z dostępnymi propozycjami ubezpieczenia na życie na rankomat.pl. To internetowa porównywarka polis, gdzie znajdziesz wszystkie aktualne rozwiązania przygotowane przez towarzystwa wraz ich OWU. Aby znaleźć korzystny produkt, wystarczy uzupełnić formularz, który znajduję na stronie, a następnie wybrać najbardziej interesującą ofertę i poczekać na kontakt z doradcą.

Porównywanie ubezpieczeń na życie w internecie jest bardzo przydatne, ponieważ pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także cenny czas. Dzięki temu nie musisz spędzać wielu godzin w placówkach ubezpieczycieli, aby poznać ich ofertę. Teraz zrobisz to wygodnie, pozostając we własnym domu.

Dzieci to Twój najcenniejszy skarb. Zadbaj o ich przyszłość już dziś, a po latach z pewnością Ci podziękują!

 

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: