Co obejmują prywatne ubezpieczenia zdrowotne?

  • 12.04.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Co obejmują prywatne ubezpieczenia zdrowotne?
Planując swoją przyszłość, powinniśmy zastanowić się nad swoim zdrowiem – jakie mamy zagrożenia zdrowotne, czy przytrafią nam się jakieś nagłe problemy lub kontuzje. Nikt z nas nie jest w stanie w 100% się przed nimi uchronić, ale możemy się dobrze zabezpieczyć.

Prywatna polisa zdrowotna może zapewnić nam naprawdę sporo korzyści – warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Co obejmuje prywatne ubezpieczenie?

Ubezpieczenie medyczne jest niezwykle ważne, a o tym dlaczego, przeczytamy np. pod adresem https://www.ubezpieczeniaonline.pl/zdrowotne/a/dlaczego-warto-kupic-prywatna-polise-zdrowotna/39.html.

 

Jeśli zdajemy sobie sprawę z ryzyka zachorowania, które istnieje bez względu na nasz styl życia (chorują zarówno osoby niedbające o zdrowie, jak i sportowcy, którzy dbają o dietę oraz aktywność fizyczną pod okiem lekarzy i dietetyków) – zrozumiemy jak ważne jest to, by się odpowiednio zabezpieczyć.

 

Prywatna polisa medyczna może zapewnić nam:

 

  • Dostęp do lekarza pierwszego kontaktu tego samego dnia;

  • Dostęp do lekarza specjalisty bez skierowania;

  • Dostęp do lekarza specjalisty w ciągu maksymalnie kilku dni roboczych;

  • Darmowe badania diagnostyczne;

  • Dodatkowe szczepienia;

  • Rehabilitację;

  • Pakiet assistance.


 

Warto więc zastanowić się – czego właściwie potrzebujemy. Dla pań z pewnością ważny będzie w ofercie dostęp do ginekologa, mammografia lub prowadzenie ciąży, panowie z kolei mogą potrzebować lekarzy innych specjalizacji lub badań np. prostaty.

Ważny jest nasz wiek, poziom stresu w codziennym życiu, sposób spędzania wolnego czasu (część może spędzać go przed telewizorem, zajadając chipsy, inni z kolei każdą wolną chwilę poświęcają bieganiu, przygotowując się do maratonów), choroby dziedziczne w naszej rodzinie oraz wiele innych ważnych kwestii – jak np. miejsca spędzania urlopu, ponieważ prywatna polisa zdrowotna może obejmować np. szczepienia na choroby tropikalne.

Zastanówmy się również nad tym, ile chcemy przeznaczyć na składkę miesięczną – czy będzie to kwota 40 zł czy raczej 100 lub 200 zł. Z pewnością pomoże to wyeliminować dużą część ofert.


 

Liczba specjalizacji i badań może być decydująca

Prywatna polisa zdrowotna może zapewnić nam dostęp do lekarzy wielu specjalizacji, dlatego zastanówmy się kto z nich w najbliższym czasie może nam być potrzebny. Umowa z ubezpieczycielem zawierana jest na rok czasu, z możliwością jej przedłużenia. Jeśli jednak uprawiamy sport, dbamy o dietę – raczej możemy wykluczyć reumatologa czy gastrologa.

Ubezpieczenie może zapewnić nam dostęp do 5, jak i 65 lekarzy różnych specjalizacji.

Nie wszystkie badania diagnostyczne są nam niezbędne. Są jednak takie, które powinniśmy wykonywać regularnie, lub które powinniśmy wykonać w najbliższym czasie – RTG klatki piersiowej, poziom cholesterolu, cytologia, mammografia, badanie prostaty, kolonoskopia czy badanie tarczycy.

Polisa zdrowotna może umożliwić nam od 33 do 466 różnych badań. Warto więc pomyśleć – które z nich będą nam potrzebne. Jeśli chcemy np. wykonać rezonans magnetyczny – sprawdźmy czy dana oferta umożliwia nam takie badanie na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/zdrowotne/0.html.


 

Pakiet assistance równie ważny

Polisy zdrowotne zapewniają również pakiet assistance – jednak nie wszystkie. To również warto sprawdzić. Assistance może zapewniać dostęp do całodobowej infolinii medycznej, jak również może zapewnić inne formy wsparcia, jak np. dowóz leków, transport medyczny czy wizyty domowe lekarzy.

Wyłączenia odpowiedzialności – za to nie ma świadczenia

Zanim zakupimy ubezpieczenie zdrowotne, wejdźmy na www.ubezpieczeniaonline.pl, sprawdźmy oferty, porównajmy je, a następnie – rzućmy okiem na wyłączenia odpowiedzialności. Jest to zapis, który mówi o tym, kiedy ubezpieczyciel może odstąpić od warunków umowy.

Wyłączenia odpowiedzialności dotyczą najczęściej informacji zatajonych na temat własnego zdrowia, jak również sytuacji, gdy ubezpieczony działa na własną szkodę i np. dozna wypadku podczas prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu.


 

Grupa Tipmedia
Podziel się: