Ponowny przetarg na obowdnicę Olsztyna i Dywit

  • 02.12.2020, 12:38
  • mgres
Ponowny przetarg na obowdnicę Olsztyna i Dywit
Rozpisany przetarg ma ma wskazać analizy obejścia Olsztyna zarówno po stronie zachodniej jak i wschodniej.

Poprzednie postępowania zostały pod koniec października unieważnione. Złożone oferty zawierały błędy lub braki i byliśmy zmuszeni je odrzucić. Jedna z ofert została sporządzona prawidłowo, ale niestety zaoferowana w niej cena kilkukrotnie przekraczała oszacowaną wartość zamówienia. - Do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej skierowaliśmy ogłoszenia o przetargach na wykonanie dokumentacji dla obwodnic Olsztyna i Dywit, Szczytna oraz Pisza. Ogłoszenia ukażą się niebawem na platformie zakupowej GDDKiA. W treści opublikowanych ogłoszeń znajdą się szczegółowe informacje na temat zakresu zamówień i warunków udziału w przetargach - informuje Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Austrad.
Studium korytarzowe, które będzie przedmiotem zamówienia dla obwodnicy Olsztyna i Dywit, ma objąć analizy obejścia Olsztyna zarówno po stronie zachodniej jak i wschodniej. Po wytypowaniu korytarza obwodnicy zadaniem wykonawcy będzie opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego oraz materiałów do wydania DŚU. - Na etapie STEŚ wykonane zostaną analizy co najmniej trzech wariantów układu drogowego składającego się z obwodnicy Olsztyna, obwodnicy Dywit i odcinka od granicy administracyjnej Olsztyna do skrzyżowania z ul. Sybiraków w Olsztynie, w korytarzu wybranym na podstawie Studium korytarzowego - zaznacza Głębocki.

 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe