Święta bliżej Olsztyna

  • 03.12.2020, 16:15
  • mgres
Święta bliżej Olsztyna
Co prawda nie ma jeszcze śniegu, ale mróz już zapowiada nadejście zimy i świąt. Jednak nasze miasto jest już coraz bardziej przystrojone i w bożonarodzeniowym klimacie.

Od kilku dni na olsztyńskim Starym Mieście uwijają się ekipy, które montują dekoracje. Jak co roku w tej części naszego miasta oczy przechodniów cieszyć będą świąteczne dekoracje.

Już widać elementy nawiązujące do popularnego wizerunku Świętego Mikołaja, ogromne prezenty, bombka. Specjalne "świetlne" przejścia wprowadzać będą piechurów wędrujących od strony Wysokiej Bramy. Na latarniach zainstalowane zostały specjalne stroiki.

Przyozdobione zostały już także latarnie oświetlające plac przed ratuszem. Tam także ustawiony został pięciometrowy anioł. Natomiast już w piątek (4 grudnia) ustawiona ma zostać co najmniej ośmiometrowa choinka, która przyjedzie do nas z Nadleśnictwa Wipsowo. Drzewko zostanie przystrojone dzień później.

- To nie wszystkie świąteczne propozycje - przypomina koordynatorka ds. Estetyki Miasta, Renata Domżalska. - Od pewnego czasu możemy też podziwiać 17 specjalnych, świetlnych instalacji wokół stawu w Parku Jakubowo. To także bożonarodzeniowy projekt, który został zrealizowany jako jedno z zadań Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Świąteczne iluminacje w Olsztynie będą ustawione do końcówki stycznia.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe