Choinka jest już w Olsztynie

  • 07.12.2020, 14:45
  • mgres
Choinka jest już w Olsztynie
Kolejny etap świątecznego strojenia naszego miasta. Do stolicy Warmii i Mazur dotarło bożonarodzeniowe drzewko, które - tradycyjnie już - zostało ustawione na pl. Jana Pawła II.

Choinka, która stoi już przed ratuszem, przyjechała do naszego miasta z Nadleśnictwa Wipsowo. Drzewko jest ponad ośmiometrowej wysokości.

Do ubrania tegorocznej choinki użytych zostało 260 bombek oraz pół kilometra LED-owego łańcucha.

Choinka jest kolejnym elementem świątecznych dekoracji naszego miasta. Na pl. Jana Pawła II ustawiony został pięciometrowej wysokości anioł. Wcześniej w tym tygodniu zaczęło się strojenie Starego Miasta. Tam pojawiły się m.in. elementy nawiązujące do popularnego wizerunku Świętego Mikołaja, ogromne prezenty, bombka, a na latarniach specjalne stroiki.

Od końcówki października wokół stawu w Parku Jakubowo spacerowiczów cieszy 17 świetlnych instalacji, które zostały zrealizowane jako jeden ze zwycięskich projektów Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Świąteczne ozdoby pozostaną w Olsztynie do końca stycznia.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe