Bliżej rozstrzygnięcia tramwajowego przetargu

  • 08.12.2020, 12:34
  • mgres
Bliżej rozstrzygnięcia tramwajowego przetargu
Skarga spółki ZUE na wykluczenie jej z postępowania przez Krajową Izbę Odwoławczą została oddalona. Taka decyzja sądu jest istotna w kontekście zawarcia umowy z wykonawcą rozbudowy trakcji.

o przetargu na rozbudowę tramwajowej sieci stanęło siedmiu oferentów. Najkorzystniejsza była propozycja krakowskiej grupy ZUE SA, i ta została pierwotnie przez nas wybrana. Od tej decyzji odwołanie złożyło konsorcjum firm Polimex i Trakcja.

Krajowa Izba Odwoławcza przyznała rację skarżącemu. Ten podnosił, że spółka ZUE nie ma wymaganego doświadczenia w zakresie realizacji obiektów mostowych. To istotne ze względu na estakadę, jaka ma powstać przy skrzyżowaniu ulic Krasickiego i Synów Pułku.

Spółka ZUE postanowiła się jednak odwołać od decyzji KIO. Ostatecznie sąd w Olsztynie zdecydował w poniedziałek (7 grudnia) o oddaleniu skargi.

- Już podpisałem rozstrzygnięcie o wyborze wykonawcy - informuje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Pozostali uczestnicy mają czas do północy w poniedziałek (14 grudnia) na ewentualne składanie odwołań. Jeśli ich nie będzie, czeka nas kontrola uprzednia prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Po jej pozytywnym zakończeniu będziemy mogli podpisać umowę z wykonawcą.

Oferta konsorcjum Polimex-Trakcja opiewa na nieco ponad 403 mln złotych. To więcej o ok. 20 mln złotych od unieważnionej propozycji ZUE SA.

Nowa infrastruktura to około sześciu kilometrów podwójnego torowiska. Zostanie poprowadzone ulicami Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego. Nad skrzyżowaniem Krasickiego z Synów Pułku powstanie estakada o długości ok. 270 m. Poza tym przy Wysokiej Bramie zostanie wybudowany węzeł przesiadkowy.

Realizacja zadania ma potrwać ok. 26 miesięcy od daty zawarcia umowy.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe