Jaki bilet aglomeracyjny? Wypełnij ankietę

  • 10.01.2021, 23:59
  • mgres
Jaki bilet aglomeracyjny? Wypełnij ankietę
Integracja transportu zbiorowego i aglomeracyjna współpraca są jednym z najważniejszych zadań stojących przed samorządami. Także Miejski Obszar Funkcjonalny Olsztyna prowadzi działania w tym kierunku.

Aby móc realizować ideę wspólnego biletu, niezbędne są analizy, będące mocnym fundamentem takich działań. Właśnie rozpoczęło się przygotowywanie opracowania, które ma wskazać uwarunkowania jego wprowadzenia oraz tego, w jaki sposób miałby funkcjonować.

Należy zapoznać się z dokumentami strategicznymi i planistycznymi Olsztyna oraz otaczających go gmin - Barczewa, Dywit, Gietrzwałdu, Jonkowa, Purdy i Stawigudy - oraz powiatu olsztyńskiego.

Opracowanie ma dać odpowiedzi na szereg pytań, m.in. w jaki sposób system biletu aglomeracyjnego na transport zbiorowy ma być zarządzany, finansowany oraz jak ma funkcjonować. Istotnych, bazowych informacji ma dostarczyć specjalna ankieta, skierowana do mieszkańców Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. - Zapraszamy do wyrażenia swojej opinii na temat tego, jak powinien działać projektowany wspólny bilet na transport publiczny na całym obszarze Olsztyna i sześciu otaczających go gmin - mówi dyrektor Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna, Justyna Sarna-Pezowicz. - Chcielibyśmy się dowiedzieć, na jakim nośniku powinien być dostępny, w jakich środkach transportu ma przede wszystkim ob

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe