Dzieci wracają do szkół, reszta obostrzeń bez zmian

  • 12.01.2021, 23:06
  • mgres
Dzieci wracają do szkół, reszta obostrzeń bez zmian
Najmłodsze dzieci wrócą do zajęć w szkołach - zdecydował rząd. To oznacza, że już w poniedziałek (18 stycznia) olsztyńskie placówki zapełnią się uczniami klas I-III szkół podstawowych.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom oraz nauczycielom - placówki mają na to jeszcze niecały tydzień. Szczegółowe wytyczne już trafiają do szkół.

Choć powrót najmłodszych nie był uzależniony od testów na obecność koronawirtusa wśród nauczycieli, ci olsztyńscy zostali przetestowani w poniedziałek (11 stycznia). Frekwencja w stolicy Warmii i Mazur była bardzo duża. Na test zdecydowało się ponad tysiąc osób spośród uczących w klasach I-III.

Najmłodsi uczniowie zostali oddelegowani do nauki zdalnej na początku listopada. 23 grudnia zaczęła się przerwa świąteczna, natomiast 4 stycznia zimowe ferie, które odbywały się w tym samym czasie w całym kraju.

Poza powrotem do szkół dzieci z pierwszych trzech klas podstawówek, pozostałe obostrzenia, które miały obowiązywać do 17 stycznia, zostały przedłużone do końca miesiąca.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe