Będą nowe stawki za komunikację miejską w Olsztynie

  • 13.01.2021, 23:17
  • mgres
Będą nowe stawki za komunikację miejską w Olsztynie
Długoterminowe bilety w dół, jednorazowe nieco droższe. Olsztyńscy radni zdecydowali m.in. o zmianach cen tzw. przejazdówek. Nowe rozwiązania wejdą w życie 1 marca.

Obniżone zostaną ceny biletów rocznych - od marca będzie to 880 zł w taryfie normalnej i 440 zł w taryfie ulgowej. Bez zmian pozostają ceny biletów miesięcznych, 30-dniowych, trzymiesięcznych oraz Biletu Dużej Rodziny.

- Takie działanie ma spowodować, że osoby korzystające regularnie z komunikacji miejskiej nie odczują skutków zmian w opłatach za przejazdy - mówi dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, Marcin Szwarc. - Natomiast pasażerowie, którzy zdecydują się kupić bilety roczne, zapłacą finalnie nawet mniej o koszt jednego miesiąca w skali całego roku.

Zdrożeją ceny biletów jednorazowych i krótkookresowych: 30-, 45- i 90-minutowego oraz 24-godzinnego i trzydobowego. Od 1 marca stawka za bilet jednoliniowy oraz 30-minutowy będzie wynosić 3,40 zł. To porównywalna cena z tą, jaką płacą podróżni w Kielcach, a niższa niż np. w Rzeszowie, Gdyni, Lublinie czy Białymstoku.

Wprowadzona zostanie także odpłatność na liniach obsługujących uroczystości odpustowe w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie. Stawka to dwukrotność ceny biletu jednoliniowego.

- Zalezy nam na utrzymaniu  wysokiej jakości usług - mówi dyrektor Szwarc. - Musimy jednocześnie równoważyć koszt funkcjonowania publicznego transportu, szczególnie w obliczu pandemii koronawirusa.

Dlatego w pierwszej połowie roku wprowadzone zostaną korekty w funkcjonowaniu linii obsługujących kampus uniwersytecki w Kortowie. Natomiast w drugiej połowie roku lub od września - w zależności od sytuacji epidemicznej - wróciłaby oferta zbliżona do tej sprzed pandemii.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wojtek
Wojtek 17.01.2021, 16:10
Dlaczego nie mogę otworzyć nowego numeru Życie Olsztyna?

Pozostałe