Koronawirus atakuje Olsztyn

  • 17.02.2021, 12:31 (aktualizacja 17.02.2021, 12:32)
  • mgres
Koronawirus atakuje Olsztyn
Środę w kraju odnotowano blisko 9 tys. zakażeń - najwięcej od połowy stycznia. Rośnie też liczba nowych zakażeń w Olsztynie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8 tys. 694 nowych, potwierdzonych przypadkach koronawirusa. To pierwszy raz od ponad miesiąca, gdy dobowa liczba nowych wykrytych zakażeń przekracza 8 tys. przypadków. To także najwyższy dobowy przyrost potwierdzonych zakażeń w lutym
Nowe zakażenia pochodzą głównie z województw: mazowieckiego (1400), śląskiego (872), warmińsko-mazurskiego (795) oraz wielkopolskiego (770). Na Warmii i Mazurach sytuacja staje się coraz poważniejsza.

Jeżeli w poniedziałek resort zdrowia informował o około 200 nowych przypadkach, to we wtorek było ich już ponad 600. W ciągu doby doszło kolejnych blisko dwieście. Środa to także 11 zgonów. Coraz groźniejsza sytuacja staje się w Olsztynie. We wtorek w stolicy województwa odnotowano 199 przypadków koronawirusa, w środę było ich 211. Natychmiast przełożyło się to na wzrost przelicznika informującego o liczbie zakażeń na 10 tys. mieszkańców. W środę jest on rekordowy i wynosi około 12,3.

 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe