Nowe Osiedle Kormoran w Dywitach!

  • 03.03.2021, 20:12 (aktualizacja 03.03.2021, 20:16)
  • mgres
Nowe Osiedle Kormoran w Dywitach!
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kormoran” z siedzibą w Olsztynie rozpoczęła właśnie budowę kolejnych budynków na swoim osiedlu w Dywitach pod Olsztynem. Magnesem jest atrakcyjna lokalizacja, ale także wyjątkowy sposób finansowania zakupu mieszkań przez zainteresowanych.

W podolsztyńskich Dywitach SM „Kormoran” realizuje swoją sztandarową inwestycję. To nowe Osiedle Kormoran. Na obszarze ponad 2 ha docelowo powstanie 6 budynków wielorodzinnych o czterech kondygnacjach każdy i łącznej liczbie 176 mieszkań. Zasiedlone są już cztery z nich.

– Właśnie rozpoczęliśmy budowę dwóch ostatnich budynków na swoim osiedlu w Dywitach pod Olsztynem – informuje Andrzej Sztomberski, prezes SM „Kormoran” w Olsztynie. – Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, że na tę chwilę mamy już 20 zajętych mieszkań w pierwszym z realizowanych obecnie budynków.

Mieszkania te będą miały powierzchnię od 35 do 58 m2 z funkcjonalnym układem pomieszczeń i balkonami od strony południowej. Do każdego mieszkania przynależy piwnica. Ponadto na terenie osiedla znajduje się 255 miejsc parkingowych, tj. 1,5 miejsca na jedno mieszkanie.

Pierwszy budynek ma zostać oddany do użytku w trzecim kwartale 2022, a kolejny w drugim kwartale 2023 roku.

– Nasza oferta adresowana jest do młodych ludzi wchodzących w dorosłe życie, których nie stać na kredyt hipoteczny, a także do osób starszych mających duże mieszkania, które nie są w stanie ich utrzymać – dodał prezes.

 

Mieszkanie bez własnego kredytu hipotecznego

Największym magnesem jest wyjątkowy na skalę Warmii i Mazur sposób finansowania nabycia mieszkań przez zainteresowanych.

– Nasza oferta to mieszkania bez kredytu hipotecznego w formie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu – wyjaśnił prezes Sztomberski.

Na czym polega ta oferta?

– Nie jesteśmy deweloperem, którego działalność nastawiona jest na kumulowanie zysków. Jesteśmy spółdzielnią mieszkaniową w pełnym znaczeniu tego słowa, która buduje mieszkania po kosztach, na dodatek na bardzo dogodnych warunkach finansowych – podkreśla prezes Spółdzielni. – Osoba, która będzie chciała u nas zamieszkać, wpłaca jedynie 30 proc. wartości wybranego mieszkania.

Mogą to być pieniądze pochodzące ze zwykłego kredytu lub z oszczędności, wystarczy już około 55 tys. zł, aby mieć swoje mieszkanie.

– Pozostałe 70 proc. wartości mieszkania pokrywa nasza spółdzielnia w ramach zaciągniętego kredytu w banku – dodał Andrzej Sztomberski.

Lokatorzy wnoszą miesięczne opłaty za mieszkanie. Składają się na nie opłaty za użytkowanie mieszkania i rata kredytu. Lokator może przyspieszyć spłatę.

– Bardzo ważną sprawą jest to, że po spłacie kredytu przez lokatora mieszkanie przechodzi notarialnie na jego własność. Należność wobec spółdzielni jest znacznie niższa niż wynajmowanie od kogoś lokalu – wyjaśnił prezes.

 

Atrakcyjna lokalizacja i dobre skomunikowanie

Kolejnym magnesem, który przyciągnie osoby zainteresowane kupnem mieszkania na Osiedlu Kormoran jest na pewno jego lokalizacja i dobre skomunikowanie z Olsztynem. Osiedle znajduje się w Dywitach przy ul. Warmińskiej. To zaledwie 8 minut samochodem lub 15 minut autobusem od centrum miasta.

Atrakcyjność lokalizacji to także możliwość korzystania z terenów rekreacyjnych. To miejsce w otoczeniu terenów zielonych i niedalekiego sąsiedztwa zagospodarowanego jeziora Dywickiego, co powoduje, że staje się ono wymarzoną lokalizacją dla osób chcących odizolować się od codziennego zgiełku, nie rezygnując przy tym z dostępu do wszystkich udogodnień codziennego życia.

Kolejny atut to przyjazne i ekologiczne zagospodarowanie terenu z placem zabaw i miejscami wypoczynku, które będą sukcesywnie dostosowywane do potrzeb mieszkańców.

Nie bez znaczenia są też widoki. Okna mieszkań wychodzą na oddalone o kilkadziesiąt metrów jezioro. W pobliżu znajdują się także szkoła podstawowa i przedszkole. A w jednym z bloków, który niedługo powstanie, będzie także sklep spożywczy.

 

Jesteś zainteresowany mieszkaniem w Dywitach?

Skontaktuj się z pracownikami Spółdzielni Mieszkaniowej „Kormoran” Olsztyn, ul. Okulickiego 5, nr tel. (89) 541 80 00, www.smkormoran.olsztyn.pl.

 

 

Historia SM „Kormoran” w Olsztynie

SM „Kormoran” to sprawdzony inwestor na rynku mieszkaniowym. Jest jedną z najstarszych spółdzielni w Olsztynie. Została założona na początku 1987 roku. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kormoran” to pierwsza organizacja spółdzielczości mieszkaniowej założona z myślą o potrzebach mieszkaniowych pracowników i ich rodzin zatrudnianych przede wszystkim w ówczesnych Olsztyńskich Zakładach Opon Samochodowych „Stomil".

Dziś SM „Kormoran” to spółdzielnia dostępna dla wszystkich chętnych do nabycia mieszkania.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe