Olsztyn świętuje po irlandzku

  • 17.03.2021, 08:54
  • mgres
Olsztyn świętuje po irlandzku
Dzień św. Patryka jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej obchodzonych świąt na świecie. Mimo pandemicznych okoliczności stolica Warmii i Mazur - wzorem minionych lat - w środę (17 marca) symbolicznie przyłączy się do świętowania.

Zielona barwa jest nie tylko nierozerwalnie związana z Irlandią. To przecież także kolor nadziei. Dlatego w czasach koronawirusa obchody święta patrona Zielonej Wyspy będą tak symboliczne. - Liczę, że zielone światło przyniesie jednoznaczne przesłanie nadziei, szczególnie skierowane na poprawę sytuacji w tym ciężkim czasie - mówi ambasador Irlandii w Polsce Emer O'Connell. - Wspólne świętowanie jest także okazją do pokazania piękna Polski i potwierdzenia łączącej nas przyjaźni.
17 marca (środa) polskie miasta dołączą ponownie do kampanii Global Greening, podświetlając na zielono swoje najbardziej rozpoznawalne obiekty. Jak informują władze Olsztyna, w stolicy regionu, będzie to ratuszowa wieża oraz dawna wieża ciśnień, w której mieści się teraz obserwatorium astronomiczne. W całym kraju udział w akcji zapowiedziało ok. 20 miast. Na przestrzeni lat polskie obiekty znalazły się na jednej liście z Empire State Building w Nowym Jorku, Moulin Rouge w Paryżu, Krzywą Wieżą w Pizie czy Sydney Opera House.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe