Policja Wyjaśnia okoliczności dewastacji nagrobków na olsztyńskim cmentarzu

  • 24.03.2021, 14:14
  • mgres
Policja Wyjaśnia okoliczności dewastacji nagrobków na olsztyńskim cmentarzu
Do sprawy został zastał zatrzymany 38-latek, którego udział w zdarzeniu jest przedmiotem prowadzonego postępowania.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśniają okoliczności uszkodzenia 201 nagrobków do którego doszło we wtorek (23.03.2021) na olsztyńskim cmentarzu. Na miejscu pracowały grupy dochodzeniowo-śledcze wraz z technikami kryminalistyki. Policjanci wykonali szereg czynności m.in. przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady czy nagrania z monitoringów.

W zaledwie kilka godzin od zdarzenia w wyniku intensywnych działań poszukiwawczych olsztyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę mogącego mieć związek ze zdarzeniem. Okazał się nim 38-letni mężczyzna, który został zauważony w pobliżu nekropolii. Mężczyzna w momencie zatrzymania był nietrzeźwy. 38-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu będą z nim wykonywane czynności procesowe. Policjanci prowadzą postępowanie w kierunku znieważenia miejsca pochówku za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Należy również pamiętać, że na każdym etapie prowadzonego postępowania kwalifikacja czynu może ulec zmianie.

Olsztyńscy policjanci zwracają się z apelem do osób pokrzywdzonych, których bliskich groby  uległy uszkodzeniu, aby skontaktowali się z funkcjonariuszami prowadzącymi postępowanie z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie osobiście w budynku przy ul. Dąbrowszczaków 42 lub telefonicznie: 47 731 35 98 lub 47 731 34 24.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe