Bajeczna akcja na rzecz zwierząt

  • 13.04.2021, 14:05
  • mgres
Bajeczna akcja na rzecz zwierząt
Kochają zwierzęta, są dynamiczni, pomysłowi, przebojowi, chętni do działania. Grupa studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zainicjowała akcję, której celem jest promocja adopcji zwierząt.

Elfka, a może po prostu dobra wróżka posypująca czarnego psa magicznym proszkiem? Niezwykła charakteryzacja, piękne zdjęcia i pozytywne rozemocjonowanie bijące od Kapitana - pierwszego bohatera przedsięwzięcia zatytułowanego "Zwierzak jak z Bajki".

Każdy pomysł, by zachęcić do adopcji bezdomnych zwierząt jest doskonały. A ten, na który wpadli studenci pierwszego roku weterynarii, jest na dodatek niezwykle oryginalny. Inicjatywa zrodziła się na początku roku akademickiego, ale ze względu na pandemię, działania przesunęły się na koniec lutego.

- Dwa etapy prac, czyli rozmowy ze schroniskiem oraz szukanie wolontariuszy, odbywały się jednocześnie - mówi pomysłodawczyni akcji "Zwierzak jak z Bajki",  Aleksandra Stangreciak, studentka pierwszego roku weterynarii na UWM. - Chętnych do pomocy to nie trzeba było długo szukać. Uzbierała się pokaźna grupa młodych studentów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej.

Wolontariusze są podzieleni na odpowiednie sekcje i odpowiadają za konkretne zadania. Jak przyznają pomysłodawcy przedsięwzięcia, olsztyńska uczelnia jest pełna ślicznych modeli i modelek, uzdolnionych charakteryzatorek, osób odpowiedzialnych za tworzenie tekstów oraz wierszy, świetnych grafików, studentów znających tajniki Instagrama oraz Facebooka.

- Prace rozpoczynają się od wybrania modelki i charakteryzacji - opowiada Aleksandra Stangreciak. - Dzięki współpracy wolontariuszy ze schroniska wybierane są psy i koty z najmniejszą szansą na adopcj albo najbardziej potrzebujące. Następnie robione są zdjęcia ze zwierzętami, tworzony jest opis. Zdjęcia przechodzą selekcję oraz obróbkę graficzną. Gotowy post zostaje udostępniony na Facebooku oraz Instagramie. Dział social media ciągle stara się dotrzeć do jak największego grona odbiorców.

Pod koniec minionego tygodnia powstała pierwsza prezentacja. Osoby, których zainteresuje zwierzę i chciałyby je zaadoptować, powinny kontaktować się bezpośrednio z olsztyńskim schroniskiem.

- Jesteśmy wdzięczni za tę inicjatywę - mówi dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie, Anna Barańska. - Zdjęcia wyszły piękne i jest to bardzo ciekawy i niecodzienny sposób na pokazanie naszych zwierzaków, a bajka jest też w opisie. Jesteśmy zawsze otwarci na pomysły, bo każda akcja wspomaga adopcyjnie nasze schronisko.

"Zwierzak jak z Bajki" to kolejne przedsięwzięcie, którego celem jest promocja adopcji podopiecznych olsztyńskiego schroniska. Na zagadnienie zwraca uwagę także m.in. popularna akcja "Bieg na sześć łap".

Teraz w olsztyńskim schronisku na stałe przebywa ok. 200 potrzebujących zwierząt.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe