Koronawirus. Rząd przedłuża obostrzenia, ale wprowadza też wyjątki

  • 14.04.2021, 13:42
  • mgres
Koronawirus. Rząd przedłuża obostrzenia, ale wprowadza też wyjątki
Większość zakazów, będących efektem pandemii koronawirusa, została przedłużona o kolejny tydzień. Rząd zdecydował także o zluzowaniu zasad w odniesieniu do żłobków i przedszkoli.

Termin obowiązywania obostrzeń wprowadzonych jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi był już raz przedłużany. Teraz większość ograniczeń ma obowiązywać przez kolejny tydzień, czyli do 25 kwietnia.

- Zdecydowaliśmy się utrzymać obowiązujące obostrzenia, ale bacznie przyglądamy się napływającym każdego dnia informacjom o liczbie zakażonych, zgonów, zajętych łóżek i wykorzystanych respiratorów - wyjaśniają przedstawiciele rządu na stronie Gov.pl. - Od tych danych uzależniamy dalsze decyzje. Zdrowie i życie ludzkie jest dla nas najważniejsze.

Utrzymane pozostają więc ograniczenia związane z działalnością sklepów wielkopowierzchniowych i galerii handlowych, miejsc kultu religijnego, salonów kosmetycznych i fryzjerskich oraz instytucji kultury. Zdalną pozostaje edukacja m.in. w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Od 19 kwietnia zostaną natomiast otwarte żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dozwolony będzie także uprawianie sportu i rekreacji w obiektach na świeżym powietrzu, jednak przy zachowaniu limitu 25 osób.

Dłużej, do bo 3 maja, zostaną zamknięte m.in. hotele, pensjonaty, czyli ogólnie rozumiana baza noclegowa. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych - np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy.

W ciągu ostatniej doby w naszym mieście zanotowano 68 nowych zakażeń koronawirusem, a w kwarantannie pozostają 974 osoby. W stolicy Warmii i Mazur do tej pory zaszczepiono niemal 60 tys. osób, z czego ponad 16 tys. przyjęło już obie dawki.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe