Więcej bezpłatnego zwiedzania Olsztyna

  • 20.04.2021, 10:05
  • mgres
Więcej bezpłatnego zwiedzania Olsztyna
Free Tour, czyli bezpłatne zwiedzanie miasta z przewodnikiem cieszy się ogromną popularnością w wielu miastach na całym świecie. W Olsztynie nie zabraknie też wycieczek tematycznych.

Od kilku lat bezpłatne zwiedzanie miasta w Olsztynie rozpoczyna się przed Miejską Informacją Turystyczną (ratusz, od strony ul. 1 Maja). W danym dniu, o wyznaczonej godzinie na zwiedzających czeka przewodnik, który oprowadza chętnych po Starym Mieście. W tym sezonie wycieczki ruszą w czerwcu i będą odbywać się do końca września.

- Na fanpage Visit Olsztyn pytaliśmy czy dwa miesiące takich wycieczek wystarczą, czy może lepszym rozwiązaniem byłyby cztery miesiące - mówi dyrektor Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Olsztyna, Krzysztof Otoliński. - I nie mamy już żadnych wątpliwości dodaje.

W tym roku przewodnik będzie czekać na turystów od czerwca do końca września w każdą sobotę o 16:00. Zaplanowanych zostało 17 takich spacerów. Ponadto na zakończenie wycieczki - tak samo jak w ubiegłym roku - będzie możliwość obejrzenia seansu w olsztyńskim Planetarium (tam każdorazowo kończy się zwiedzanie) w promocyjnej cenie 5 zł.

- Ale to nie wszystko - dodaje Otoliński. - Mając świadomość ogromnego głodu wycieczek postanowiliśmy, że w tym sezonie zaprosimy chętnych na cztery dodatkowe bezpłatne wycieczki tematyczne. Jedną z nich będzie "Śladami Stawki większej niż życie". To zdecydowanie jedna z najpopularniejszych wycieczek ostatnich lat.

Jaki będzie temat kolejnych trzech - o tym zdecydują odwiedzający fanpage Visit Olsztyn. Tam można znaleźć łącznie pięć dodatkowych propozycji wycieczek w postaci zdjęć oraz linków do opisów. Trzy z największą liczbą reakcji trafią do tegorocznego kalendarza.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe