W Olsztynie będą śmieciomaty

  • 23.04.2021, 10:19
  • mgres
W Olsztynie będą śmieciomaty
Pierwsze śmieciomaty mają szansę wkrótce stanąć w Olsztynie. To jeden ze zwycięskich projektów minionej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Osiedlowe zadanie zatytułowane "Pierwsze w Olsztynie Śmieciomaty z nagrodami - Czyste Pojezierze, Czyste trawniki, Czysty Zysk!" zdobyło w głosowaniu 2305 punktów. Właśnie zostały otwarte oferty na jego realizację.

- Projekt ma na celu aktywizację oraz motywowanie mieszkańców do działań przyjaznych dla środowiska, a w dłuższej perspektywie zmianę zachowań i przyzwyczajeń mieszkańców w zakresie segregacji śmieci - uzasadniali pomysłodawcy. - Dodatkowo projekt spowoduje zmniejszenie liczby plastykowych butelek tak bardzo pochłaniających przestrzeń w pojemnikach i kontenerach na śmieci.

Dwa urządzenia, jakie mają stanąć w Olsztynie, mają pozwalać na segregację butelek PET i aluminiowych puszek. Dzięki mobilnej aplikacji będzie możliwość zbierania punktów do wykorzystania na bonusy w sieci sklepów "Społem". Śmieciomaty byłyby zlokalizowane obok sklepu Kalina (ul. Kołobrzeska) oraz Malwa (al. Piłsudskiego).

- Zostały złożone trzy oferty, z czego dwie spełniały warunki - informuje Ewa Łukasik-Błażejewicz z Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Olsztyna.

Przedstawione oferty dzierżawy do końca roku śmieciomatów to odpowiednio niemal 17,1 tys. złotych oraz 24,6 tys. złotych miesięcznie. Treaz trwa sprawdzanie przedstawionych dokumentów. Zwycięska firma będzie zobowiązana ustawić urządzenia w ciągu ośmiu tygodni od dnia podpisania umowy.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe