Pijana sprzedawała pieczywo

  • 12.05.2021, 10:42
  • mgres
Pijana sprzedawała pieczywo
Kara aresztu, grzywny a nawet dyscyplinarnego zwolnienia z pracy grozi 50-letniej pracownicy jednej z olsztyńskich piekarni, która wykonywała obowiązki służbowe będąc w stanie nietrzeźwości. Kobieta miała ponad 3,5 promila alkoholu.

Do olsztyńskich policjantów podczas patrolu podeszła kobieta, która poinformowała, że sprzedawczyni w pobliskiej piekarni może wykonywać obowiązki służbowe będąc w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze we wskazanym miejscu zastali 50-letnią kasjerkę, która na pierwszy rzut oka wyglądała, że jest kompletnie pijana. Miała ona problemy z utrzymaniem równowagi, a jej mowa była bełkotliwa.

Badanie alkomatem potwierdziło w organizmie kobiety ponad 3,5 promila alkoholu.  Ze względu na stan upojenia alkoholowego 50-latka trafiła do izby wytrzeźwień. Kobieta odpowie za wykonywanie obowiązków służbowych w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem wykroczeń może jej grozić kara aresztu czy grzywny. Kobieta musi również się liczyć z konsekwencjami ze strony pracodawcy.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe