Sprzedaż działki nie sfinalizowana

  • 31.05.2021, 17:25
  • mgres
Sprzedaż działki nie sfinalizowana

31 maja (poniedziałek) mijał ostatecznie ustalony termin wpłacenia przed nabywcę wylicytowanej kwoty za działki przy ul. Głowackiego. Tak się nie stało, dlatego ogłoszona zostanie kolejna licytacja.

Cena wywoławcza dwóch działek o łącznej powierzchni niemal 10,6 tys. m2 wynosiła 7,1 mln złotych. Podczas licytacji pod koniec stycznia teren osiągnął kwotę trzykrotnie wyższą - 21 mln zł. Jej zwycięzca zdecydował jednak nie wpłacić tej sumy.

- Przetarg był przeprowadzony z najwyższa starannością a potencjalni nabywcy mieli wystarczająco dużo czasu do zapoznania się z możliwościami inwestycyjnymi, jakie oferuje działka przeznaczona do sprzedaży - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Nie było żadnych przeszkód, które uniemożliwiałyby wystąpienie o decyzję określającą warunki zabudowy dla tej działki, albowiem takie wystąpienie nie jest uwarunkowane własnością i może to uczynić każdy zainteresowany. Także na rozpoczęciu licytacji, uczestnicy przetargu zostali poinformowaniu o stanie prawnym działki i uwarunkowaniach urbanistyczno-architektonicznych potencjalnej inwestycji.

Brak wpłaty wylicytowanej kwoty oznacza także, że na rzecz miasta przepada wadium wniesione przez zwycięską spółkę. To 10 proc. ceny wywoławczej terenu, czyli 710 tys. złotych.

- Przygotowujemy kolejną licytację tej nieruchomości - mówi dyrektor Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Olsztyna, Sławomir Bernat. - Będzie możliwa do przeprowadzona prawdopodobnie w październiku.

Na jednej z nieruchomości, która była sprzedawana, zlokalizowany jest Zespół Krytych Obiektów Sportowych, który powstał w 1967 roku. To basen o wymiarach 25m x 12,5m, hala do gier sportowych o wymiarach 30m x 18m oraz sala fitness o wymiarach 16m x 11m. Znaczną część klientów, którzy korzystali z pływalni przy ul. Głowackiego przejęła Aquasfera. Natomiast nowoczesne hale sportowe powstaną podczas zbliżającej się przebudowy hali Uranii.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe