Podinsp. Piotr Koszczał nowym Komendantem Miejskim Policji w Olsztynie

  • 31.05.2021, 17:27 (aktualizacja 31.05.2021, 17:30)
  • mgres
Podinsp. Piotr Koszczał nowym Komendantem Miejskim Policji w Olsztynie
Szef warmińsko-mazurskich policjantów nadinsp. Tomasz Klimek na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie powołał podinsp. Piotra Koszczała.

W hali sportowej przy ul. Piłsudskiego w Olsztynie odbyła się uroczystość  przekazania jednostki nowemu Komendantowi Miejskiemu Policji w Olsztynie. Szef warmińsko-mazurskich policjantów nadinsp. Tomasz Klimek powołał na to stanowisko dotychczasowego Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim – podinsp. Piotra Koszczała.

W uroczystości oprócz szefa warmińsko-mazurskich policjantów wzięli udział: Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Sekretarz Miasta Olsztyn Stanisław Gorczyca, Starosta Powiatu Olsztyńskiego Andrzej Abako, kapelan olsztyńskich policjantów – ks. Arkadiusz Suchowiecki, a także przedstawiciele kadry kierowniczej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Ze względu na trwającą pandemię koronowirusa liczba osób biorących udział w uroczystości została ograniczona do minimum oraz przeprowadzono ją z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Podinsp. Piotr Koszczał przejął obowiązki od mł. insp. Roberta Zalewskiego, który przez ostatnie miesiące pełnił obowiązki szefa olsztyńskich policjantów.

Nowy Komendant Miejski Policji w Olsztynie służbę w policji rozpoczął w 1992  roku początkowo związany z pionem prewencji a następnie ze służbą kryminalną. Podinsp. Piotr Koszczał w czasie swojej dotychczasowej kariery zawodowej był związany z CBŚP oraz Wydziałem Kryminalnym KWP w Olsztynie.  W latach 2008-2012 pełnił służbę na stanowisku z-cy Komendanta Komisariatu Policji w Morągu, a od 2017 roku do tej pory – Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe