Bilety komunikacji miejskiej jeszcze bardziej dostępne

  • 10.06.2021, 10:30
  • mgres
Bilety komunikacji miejskiej jeszcze bardziej dostępne
Pasażerowie olsztyńskich tramwajów i autobusów mogą kupować przejazdówki na kolejnej z platform - zBiletem. To oznacza następne zwiększenie dostępności biletów i zróżnicowanie form ich dystrybucji.

Punkty Obsługi Klienta, stacjonarne i mobilne biletomaty, a także aplikacje mobilne lub przejazdówki zapisywane bezpośrednio na kartę płatniczą. Olsztynianie mają szeroki wachlarz możliwości opłacenia przejazdu transportem zbiorowym.

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu nawiązał współpracę z platformą zBiletem, która działa już w kilkudziesięciu polskich miastach. Za jej pośrednictwem można kupić każdy rodzaj biletu olsztyńskiej komunikacji miejskiej.

- Bilety okresowe imienne można kupić w popularnym sklepie internetowym, a pozostałe bilety jednorazowe i krótkookresowe bezpośrednio w aplikacji mobilnej - wyjaśnia Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. - W aplikacji zBiletem można płacić kartą, Blikiem a także Google Pay i Apple Pay w zależności od platformy. W sklepie internetowym dostępne są też płatności przelewem, a nawet płatność odroczona.

Aplikacja mobilna jest darmowa i funkcjonuje na smartfonach z systemem Android oraz iPhone.

Poza nową platformą, bilety komunikacji miejskiej można kupować w dotychczas funkcjonujących serwisach: moBilet i SkyCash. Dzięki aplikacji mPay przejazdówki można zapisać bezpośrednio na karcie płatniczej, w smarfonie z funkcją NFC czy smatwatchu. Do kupna biletu można też wykorzystać elektroniczną portmonetkę Olsztyńskiej Karty Miejskiej lub zapisać w OKM długookresowy bilet.

W poprzednim roku olsztyńska komunikacja miejska przewiozła 26 mln pasażerów. W ostatnich miesiącach ponownie rośnie liczba podróżnych. W kwietniu liczba sprzedanych biletów to nieco ponad 370 tys. (jednorazowe - 352106, okresowe - 5429, miesięczne - 12687), a w maju - 493 tys. (jednorazowe - 468915, okresowe - 9012, miesięczne - 15280).

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe