Spektakl Olsztyńskiego Teatru Lalek z główną nagrodą prestiżowego festiwalu

  • 23.06.2021, 10:36
  • mgres
Spektakl Olsztyńskiego Teatru Lalek z główną nagrodą prestiżowego festiwalu
Spektakl pt. „Mamu-Ty” w reżyserii Agi Błaszczak zdobył nagrodę najlepszego spektaklu nurtu głównego na 11. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ożywionej Formy Maskarada 2021.

- Twórcy spektaklu pokazują, jak pomiędzy zwyczajnymi-niezwyczajnymi zakupami, podejrzanym cyrkiem i dziecięcą ciekawością świata rodzi się bliskość, wrażliwość i spontaniczność. A przyjaźń, gościnność i przytulanie są tak samo istotne, jak praca. I o wiele zdrowsze - czytamy w opisie przedstawienia "Mamy-Ty".
Spektakl został wystawiony w trakcie 11. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy Maskarada 2021. - Po obejrzeniu spektakli konkursowych jury postanowiło przyznać nagrodę główną dla najlepszego spektaklu nurtu głównego – dla spektaklu Olsztyńskiego Teatru Lalek „Mamu-Ty” w reżyserii Agi Błaszczak za zaufanie sile teatru lalkowego, dzięki której wykreowany spektakl oddziałuje na emocje i wyobraźnię widzów - to uzasadnienie werdyktu jury konkursowego. 
- Tegoroczna Maskarada odbyła się pod hasłem "Prawa dziecka - prawa człowieka - prawa zwierząt" - mówi zastępca dyrektora ds. artystycznych Teatru Maska w Rzeszowie, Przemysław Jaszczak. - Połączeni misją nienachalnej, subtelnej w środkach wyrazu teatralnej edukacji, pragniemy pogłębiać świadomość małych odbiorców i uwrażliwiać ich na świat, którego są pełnoprawnymi uczestnikami. Pragniemy budować poczucie bezpieczeństwa, wspólnoty, tolerancji i szacunku wobec zwierząt.
Aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek zaprezentowali w konkursie (kategoria nurt główny, 5+) spektakl "Mamu-Ty". I to z doskonałym efektem, bowiem zgarnęli nagrodę główną. Jak podkreślili jurorzy - za zaufanie sile teatru lalkowego, dzięki której wykreowany spektakl oddziałuje na emocje i wyobraźnię widzów.  - Nie mogliśmy sobie wyobrazić lepszego zakończenia sezonu - mówi dyrektor OTL, Andrzej Bartnikowski. - Jesteśmy szczęśliwi i dumni. Gratuluję całej załodze!
 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe