Molo na plaży miejskiej w Olsztynie do przebudowy

  • 03.08.2021, 14:45
  • mgres
Molo na plaży miejskiej w Olsztynie do przebudowy
Miasto otrzymało ponad 2,5 mln zł na przebudowę molo na plaży miejskiej. Przejedzie ono gruntowną przebudowę z korzyścią dla odwiedzających.

Molo na plaży miejskiej to bardzo popularne miejsce. Okazuje się jednak, że wymaga pilnych i głębokich napraw, bo jest w złym stanie technicznym. Molo ma ponad 24 lata. Ze swojej strony władze Olsztyna złożyły wniosek o dofinansowanie na jego przebudowę. - Nasz wniosek został zatwierdzony - mówi prezydent Piotr Grzymowicz. - Całkowita wartość prac to ponad 3 mln zł. Otrzymane dofinansowanie to około 2,6 mln zł. Projekt zakłada przebudowę mola w celu utworzenia punktu widokowo-obserwacyjnego. W związku z tym wymienione zostaną wyeksploatowane części konstrukcji nawierzchni pomostów oraz pale drewniane stanowiące konstrukcją wsporczą pomostu głównego. To także remont istniejących pali stalowych. 
Dodatkowo umocnione zostaną brzegi ścianką szczelną w rejonie przystani jachtowej przy Słonecznej Polanie w celu uniemożliwienia spływaniu gruntów do jeziora. Za przyznane środki miasto zakupi i zamontuje stacjonarne lunety i lornetki do obserwacji. - Na koniec stworzona zostanie mobilna aplikacja z materiałami dydaktycznymi i wirtualna ścieżka, która prowadzić będzie wyznaczoną trasa w południowej części korytarza ekologicznego Las Miejski – jezioro Ukiel - dodaje prezydent Grzymowicz. 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe