II etap remontu południowego wiaduktu kolejowego

  • 12.08.2021, 16:21
  • mgres
II etap remontu południowego wiaduktu kolejowego
Trwa modernizacja jednego z kolejowych mostów nad Łyną. Na początku następnego tygodnia wykonawca zmieni organizację ruchu w tym rejonie.

Prace, które były realizowane w lipcu wymusiły wyłączenie fragmentu ul. Wyzwolenia. Jak tłumaczy wykonawca prac - ruch pojazdów i pieszych jest utrudniony ze względu na technologię robót.

W poniedziałek (16 sierpnia) rano z ruchu ma zostać wyłączona ul. Żarskiej. Wykonawca m.in. zdemontuje stalowe balustrady, granitowe płyty oraz odsłoni filary i ściany boczne przyczółków konstrukcji. Niezbędny demontaż elementów mostu ma zająć do dwóch dni, natomiast na pozostałe prace wykonawca rezerwuje sobie siedem-osiem dni.

- Na południowym moście kolejowym nad rzeką Łyną, w ramach prac gwarancyjnych, poprawiona zostanie izolacja konstrukcji obiektu - wyjaśnia naczelnik Wydziału Komunikacji i Promocji w Regionach PKP PLK, Karol Jakubowski.

Jak zapewnia wykonawca prac, planowany okres obowiązywania czasowej organizacji ruchu to 8-10 dni.

Wiadukt, który jest remontowany powstał pod koniec XIX wieku. Obie zabytkowe konstrukcje mają po trzy przęsła, ponad 68 m długości i 21,6 m wysokości.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe