Ratujmy 13-letniego Pawełka chorego na białaczkę

  • 20.09.2021, 10:10
  • mgres
Ratujmy 13-letniego Pawełka chorego na białaczkę
13-letni Paweł Parczewski z Olsztyna walczy z ostrą białaczką szpikową. Obecnie ma trzecią wznowę choroby. Lekarze w Polsce rozłożyli już ręce. Ratunkiem jest kosztowna operacja w USA.

- Nasz koszmar zaczął się 5 lat temu, w styczniu i od tego czasu wciąż trwa. Kiedy inni świętowali nadejście nowego roku, my umieraliśmy z rozpaczy i strachu... Pawełek nie miał jeszcze 8 lat, kiedy usłyszałam, że śmiertelnie niebezpieczna choroba czyha na jego życie. Ostra białaczka szpikowa - te słowa brzmiały niczym wyrok wydany na niewinne dziecko, moje dziecko, które tak bardzo kocham - opowiada mama 13-letniego Pawła. 
W 2016 roku Pawełek przeszedł przeszczep szpiku, dostał go od starszej siostry. -  Wierzyłam, że narodził się na nowo i że na zawsze przyszło nam pożegnać chorobę i śmierć, że wygrało życie... Niestety, myliłam się - dodaje mama chorego nastolatka. - Szczęście trwało 3 lata, 3 lata wyrwane chorobie, podczas których Pawełek przypomniał sobie, czym jest szczęśliwe i beztroskie dzieciństwo, by zaraz to stracić... Badania kontrolne w sierpniu 2019 roku przyniosły druzgocące wieśc.
Lekarze w Polsce zrobili dla Pawła wszystko, co mogli, ale ich możliwości się wyczerpały. Pojawiła się nadzieja leczenia w Stanach Zjednoczonych. Wstępny kosztorys leczenia został określony na 770 tys dolarów. Do tego należy doliczyć koszty podróży, zakwaterowania itp. 

Więcej informacji o Pawle Parczewskim można znaleźć na facebookowej grupie:
POMAGAMY PAWŁOWI Z OLSZTYNA
https://www.facebook.com/groups/1415046278651989
Zbiórka pieniędzy dostępna jest na portalu Się Pomaga: Trzecia wznowa białaczki i ostatnia szansa na życie - musimy uratować Pawełka!
https://www.siepomaga.pl/pawel-parczewski?fbclid=IwAR1Dv75mWRyWhB0QxOm2RfJJS257hTSxJ3fRLSAI0RDfwSBVYCRi-4GE3pw

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe