OBO2022: drugi tydzień głosowania

  • 28.09.2021, 09:28
  • mgres
OBO2022: drugi tydzień głosowania
Mieszkańcy Olsztyna wybierają najlepsze - ich zdaniem - projekty budżetu obywatelskiego. Rozpoczął się właśnie kolejny tydzień głosowania IX edycji przedsięwzięcia.

Około 6,5 miliona złotych to kwota zarezerwowana na wykonanie zadań, których wybór zaczął się przed tygodniem. W trwającej odsłonie OBO dostępnych jest 21 projektów miejskich oraz 75 osiedlowych

- Zachęcamy do udziału w głosowaniu przede wszystkim za pośrednictwem Internetu - mówi dyrektor Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego, Aneta Szpaderska. - Ci, którzy nie będą mogli skorzystać z takiego rozwiązania, mogą zrobić to w tradycyjnej, papierowej formie.

W pierwszym tygodniu w głosowaniu tylko za pośrednictwem strony Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego wzięło udział 4,4 tys. osób. Najpopularniejszy projekt miejski był wskazywany ponad 1,5 tys. razy, natomiast osiedlowy - 476 razy.

- Każdy może wskazać po trzy projekty miejskie oraz trzy osiedlowe - przypomina Katarzyna Zarecka z Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego. - Zadania umieszczone ma pierwszym miejscu dostają po trzy punkty, na drugim - po dwa, a na trzecim - po jednym. Wygrają te z największą liczbą zgromadzonych punktów.

Po pierwszym tygodniu najaktywniejszym osiedlem jest os. Jaroty. Jego mieszkańcy dokonali prawie 1,4 tys. wskazań. Na kolejnych miejscach są os. Generałów (1202) oraz Śródmieście (1130).

W przypadku głosowania za pomocą tradycyjnych kart, można je wrzucać do urn ustawionych w kilkunastu punktach miasta: BOK, Punkt Obsługi Mieszkańca w Galerii Warmińskiej, Ratusz (recepcja), CRS Ukiel, Aquasfera, filie MBP: filia nr 18 (ul. Żytnia 71), filia nr 12 (ul. Wrocławska 2), filia nr 6 (Jarocka 65), filia nr 16 (ul. Bałtycka 145), filia nr 9 (Żołnierska 47), Planeta 11 (Piłsudskiego 38). Papierowe karty do głosowania można pobrać z Internetu: gosujobo.olsztyn.eu i obo.olsztyn.eu.

Głosowanie w IX edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego potrwa do 10 października. Zwycięskie projekty poznamy 25 października.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe