Gustaw Marek Brzezin, szefem PSL na Warmii i Mazurach

  • 24.10.2021, 18:43
  • mgres
Gustaw Marek Brzezin, szefem PSL na Warmii i Mazurach
Gustaw Marek Brzezin został wybrany na szefa struktur regionalnych PSL na Warmii i Mazurach.

Na następną kadencję wybrali go delegaci podczas wojewódzkiego zjazdu partii, który odbył się w sobotę Olsztynie. Podczas sobotniego głosowania uzyskał 148 głosów. Jego kontrkandydat Bogdan Meina zdobył 14 głosów. Gustaw Marek zapowiedział, że w nowej kadencji będzie starał się utrzymać stan rzeczy, jeśli chodzi o władze samorządowe w województwie, powiatach i gminach, a przede wszystkim dobrze zagospodarować 1 mld 731 mln euro z UE dla regionu. - Przy racjonalnym udziale PSL w tym procesie są naprawdę duże szanse, żeby spowodować dalszy rozwój Warmii i Mazur" - stwierdził świeżo wybrany prezes PSL na Warmii i Mazurach. 

Na spotkaniu obecny był Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL, który podkreślał siłę Polskiego Stronnictwa Ludowego w regionie. - Jesteśmy w województwie, w którym rządzimy. Mamy marszałka województwa i silną reprezentację parlamentarną: pani poseł Urszula Pasławska i pan poseł Zbigniew Ziejewski są bardzo aktywni i decydują o kierunkach Polskiego Stronnictwa Ludowego -  powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz w Olsztynie.

Ukończył Wydział Rolniczy Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, studia podyplomowe w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku szczegółowa produkcja roślin oraz administrację i zarządzanie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W 1984 r. podjął pracę w Zespole Szkół Rolniczych w Ostródzie jako nauczyciel przedmiotów zawodowych (produkcja roślinna), a następnie pełnił funkcję kierownika Szkolenia Praktycznego. Od 1999 r. jest przewodniczącym zarządu Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego "Czyste Środowisko". Po podjęciu pracy zawodowej zainteresował się działalnością polityczną, a w okresie przemian ustrojowych w państwie włączył się w pracę na rzecz odradzającego się PSL. W latach 1998–2002 pełnił funkcję radnego powiatowego, a w latach 1998–2012 pracował na rzecz samorządu gminy Ostróda jako wójt gminy Ostróda.

W 2011 r. uzyskał tytuł doktora nauk rolniczych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Od 9 lipca 2012 r. pełnił funkcję wicemarszałka województwa warmińsko-mazurskiego.

mgres

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe