Przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w środkach komunikacji miejskiej

  • 22.11.2021, 13:35
  • mgres
Przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w środkach komunikacji miejskiej

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu oraz operatorzy: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne i Konsorcjum Meteor/Irex-3 przykładają szczególną wagę do zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym. Dezynfekowane są zarówno autobusy, tramwaje, jak również biletomaty. 

Olsztyńscy policjanci wspierani przez straż miejską oraz pracowników nadzoru ruchu z olsztyńskiego Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie prowadzą kontrole dotyczące przestrzegania obowiązku zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w określonych miejscach. Zwracają oni szczególną uwagę na to, czy mieszkańcy stosują się do przepisów, jakie dotyczą przebywania w środkach komunikacji publicznej. Ponadto w dalszym ciągu policjanci kontrolują m.in. obiekty handlowe. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia (12-18.11.2021) na terenie Olsztyna policjanci odnotowali 241 wykroczeń dotyczących nieprzestrzegania obowiązku zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w określonych miejscach.

Ignorowanie nakazu zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki narusza przepis art. 116 par. 1a kodeksu wykroczeń, które jest zagrożone mandatem do 500 zł, ponadto sprawa może zostać skierowana do rozpatrzenia przez sąd.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe