Chciała szybko zarobić, straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych

  • 23.11.2021, 12:53
  • mgres
Chciała szybko zarobić, straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych
Historia mieszkanki Olsztyna niech będzie przestrogą dla tych, którzy zaślepieni wizją szybkiego zysku są w stanie wykonać każde polecenie. Działając właśnie w ten sposób, telefon nieznanego człowieka wystarczył, aby poszkodowana bezgranicznie mu zaufała i działała zgodnie z instrukcjami - jak się ostatecznie okazało - oszusta, który wyprowadził z konta kobiety pieniądze w kwocie 170 tys. zł.

do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą oszusta podszywającego się brokera, dzięki któremu kobieta miała się błyskawicznie wzbogacić. Aby stać się bogatszym, nie trzeba było zrobić wiele, wystarczyło postępować zgodnie z instrukcjami oszusta, co też kobieta uczyniła. Mieszkanka naszego miasta na prośbę obcego mężczyzny zainstalowała na swoim komputerze specjalną aplikację, dając w ten sposób oszustowi zdalny dostęp służący m.in. do obsługi kont bankowych kobiety.

Przestępczy proceder to działania zaaranżowane przez oszustów na potrzeby urealnienia sytuacji po to, aby dostatecznie wzbudzić zaufanie o potencjalnej ofiary. Wg relacji poszkodowanej, podczas rozmowy w tle w słuchawce słychać było rozmowy innych osób łudząco przypominające atmosferę giełdy walutowej, czy też na ekranie komputera pokazywało się okienko, w którym dla odwrócenia uwagi wykonywane były operacje na kryptowalutach.

Ostatecznie z kont kobiety zniknęła ogromna kwota pieniędzy, bo aż 170 tys. zł. 

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe