2-letnie dziecko pod opieką pijanych rodziców

  • 30.11.2021, 14:29
  • mgres
2-letnie dziecko pod opieką pijanych rodziców
Sytuacja dotyczy 2-letniego chłopca, nad którym pieczę sprawowała matka, w której organizmie krążył ponad promil alkoholu. Niestety ojciec dziecka, który zaalarmował policję, również był nietrzeźwy - stężenie alkoholu w jego organizmie było o pół promila większe.

Olsztyńscy policjanci wezwani zostali do interwencji w jednym z hoteli, gdzie nietrzeźwa matka miała opiekować się dzieckiem. Policyjny patrol potwierdził przypuszczenia zawiadamiającego - badanie alkomatem wykazało obecność ponad promila alkoholu w organizmie 26-letniej kobiety, pod której opieką znajdował się 2-letni chłopiec.

Zadaniem policjantów było przekazanie dziecka pod opiekę osoby trzeźwej, która w sposób właściwy mogłaby zająć się 2-latkiem do momentu wytrzeźwienia jego matki. Na miejscu interwencji znalazł się ojciec dziecka, który teoretycznie mógłby zająć się swoją pociechą. Niestety skończyło się jedynie na teorii! Badanie alkomatem okazało się bezlitosne, ponieważ wynik wyświetlający się na monitorze wskazał, że 34-letni mężczyzna także jest kompletnie pijany - w jego organizmie krążyło ponad 1,5 promila alkoholu.

Poszukiwania trzeźwej osoby mogącej zająć się 2-latkiem zakończyły się sukcesem. Z pomocą nieodpowiedzialnym rodzicom przyszła kuzynka młodej matki, która zobowiązała zająć się 2-latkiem aż do wytrzeźwienia jego nieodpowiedzialnych rodziców. Sprawa ostatecznie swój finał znajdzie w sądzie rodzinnym i nieletnich, którego zadaniem będzie dokładne zbadanie zaistniałej sytuacji pod kątem, czy w tym przypadku rodzice 2-latka swoim zachowaniem nie narazili dziecka na możliwość utraty zdrowia bądź życia.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe