City Trail zbliża się do półmetka

  • 09.12.2021, 10:20
  • mgres
City Trail zbliża się do półmetka
Biegacze kolejny raz opanują trasy wokół jez. Długiego. Przed nami - w sobotę, 11 grudnia - trzeci z cyklu pięciu biegów City Trail z Nationale-Nederlanden

Tradycyjnie już biegowi na pięć km towarzyszyć będą zawody dla dzieci i młodzieży. Rejestracja do zbliżających się zawodów trwa na stronie internetowej www.citytrail.pl.

Cykl CITY TRAIL to pięć biegów, które zostaną rozegrane na przestrzeni sześciu jesienno-zimowych miesięcy (od października 2021 do marca 2022). Klasyfikacja generalna będzie stworzona na podstawie trzech najlepszych wyników, więc nadal jest możliwość, by dołączyć do cyklu i wywalczyć pamiątkowy medal, a być może także nagrody.

Warto wspomnieć, że poza klasyfikacją open kobiet i mężczyzn, po zakończeniu cyklu nagrodzone zostaną także najszybsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy z poszczególnych kategorii wiekowych, a jest ich łącznie aż dwanaście. Sytuacja w czołówce wygląda następująco: wśród kobiet prowadzi zwyciężczyni dwóch dotychczasowych biegów - Martyna Budziłek; w męskiej rywalizacji liderem jest najszybszy w listopadzie - Wiktor Kujawa.

- Olsztyn rozpocznie trzecią już serię naszych ogólnopolskich zawodów - podkreśla organizator zawodów Piotr Książkiewicz. - W tym trudnym okresie doceniamy każde spotkanie z naszymi biegaczami, bo mamy świadomość, że sytuacja związana z pandemią jest dynamiczna. Nie narzekamy, realizujemy nasze założenia, działając oczywiście zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Start sobotniego  biegu głównego odbędzie się tradycyjnie o 11:00. Wcześniej - o 9:20 rozpoczną się zawody City Trail Junior (w pięciu kategoriach wiekowych). Rejestracja do zawodów odbywa się na stronie www.citytrail.pl, ale będzie możliwa także w dniu biegu - w biurze zawodów, które będzie zlokalizowane w okolicy kładki nad jeziorem Długim i będzie działać w godz. 8:30-10:30.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe