Nowa Rada Seniorów już działa

  • 21.12.2021, 12:22
  • mgres
Nowa Rada Seniorów już działa
Od lat działają na rzecz osób 60+ ze stolicy Warmii i Mazur. Aktywiści z Rady Olsztyńskich Seniorów odebrali akty powołania w czwartek (16 grudnia) w Urzędzie Miasta.

Są aktywni, cenieni w swoim środowisku i chętnie dzielą się doświadczeniem. w ROS zasiadają przedstawiciele różnych środowisk, m.in. organizacji związanych z kulturą, rad osiedli, działkowców czy emerytów i rencistów.

Uroczystość wręczenia nominacji rozpoczęła IV już kadencję Rady Olsztyńskich Seniorów. 25-osobowy zespół działać będzie do 2023 roku.

- Cieszę się, że w nowej kadencji znalazły się także dobrze znani działacze - mówiła zastępca prezydenta Olsztyna, Ewa Kaliszuk. - To gwarancja kontynuacji działań, ale także pewność, że nowo powołani będą czuć się dobrze i zostaną odpowiednio wprowadzeni do pracy w radzie. Nie mam wątpliwości, że prace będą odbywać się w życzliwej, pełnej szacunku atmosferze.

Miniona kadencja Rady Olsztyńskich Seniorów została zdominowana przez pandemię koronawirusa. Stąd nie udało się zrealizować wielu zaplanowanych przedsięwzięć. Działacze obecnej kadencji liczą, że tym razem prace będą o wiele bardziej efektywne.

Doradzanie, inicjowanie przedsięwzięć, konsultowanie zagadnień związanych z osobami starszymi - to główne zadania Rady Olsztyńskich Seniorów. Organ został powołany decyzją Rady Miasta Olsztyna w 2015 roku.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe