Kartki pojadą do seniorów

  • 23.12.2021, 13:19
  • mgres
Kartki pojadą do seniorów
Olsztynianie kolejny raz sprawili ogromną radość mieszkańcom domów pomocy społecznej. Wypisane karty ze świątecznymi życzeniami właśnie trafiają do adresatów.

Wielbiciele sztuki, sportowi kibice, dawni wojskowi, przyjaciele zwierząt - mnogość pasji, wiele charakterów. Oni wszyscy - a jest ich łącznie 27 - w szczególny sposób czekali na świąteczne życzenia.

Wiekowi, nierzadko samotni i schorowani. Dla podopiecznych domów pomocy społecznej taki gest, jak karta ze świątecznymi życzeniami to ogromna radość. I olsztynianie sprawili ją, wrzucając  specjalną korespondencję do skrzynki na listy, jaka była ustalona na Targu Rybnym podczas niedawnej imprezy "Święta. Dobrze was widzieć".

- "Kartka dla Seniora" to jedna z tych inicjatyw, które przypominają jak piękny i wzruszająco bezinteresowny potrafi być człowiek - mówi Mariusz Sieniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, który zorganizował przedsięwzięcie już drugi raz.

W ciągu zaledwie dwóch weekendowych dni olsztynianie "wysłali" aż 374 takie kartki. Są wśród nich liściki od tych starszych, ale i od tych najmłodszych.

- Jest wiele przesyłek od osób prywatnych, ale w naszą akcję chętnie włączyły się także całe instytucje, jak szkoły, przedszkola czy szpital dziecięcy - mówi Agnieszka Prusik z olsztyńskiego MOK-u. - Studenci dziennikarstwa UWM pisali Kartki do Seniorów z równym zaangażowaniem, co siostry zakonne. Od przepięknych ilustracji, kolorowych wycinanek i własnoręcznie wykonanych świątecznych zdobień naprawdę może zakręcić się w głowie.

Teraz te wszystkie karty trafią do adresatów.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe