Najpopularniejsze imiona w Olsztynie

  • 04.01.2022, 12:50
  • mgres
Najpopularniejsze imiona w Olsztynie
O sto urodzeń więcej niż przed rokiem - tak przedstawia się statystyka dotycząca dzieci w stolicy Warmii i Mazur. Kolejny rok z rzędu najpopularniejszym męskim imieniem jest Aleksander.

Czołówka imion nadawanych w naszym mieście jest od kilku lat bardzo podobna. Najważniejsza różnica dotyczy najczęściej pojawiającego się imienia pośród dziewczynek.

Zarówno w 2019, jak i w 2020 roku najpopularniejszym imieniem żeńskim, jakie nadawali rodzice, była Zofia. Jednak w 2021 roku tą "naj" okazała się Zuzanna (98 razy). Na kolejnych miejscach znalazły się Julia (87), Zofia (78), Hanna (75) i Maja (69).

Natomiast kolejny rok z rzędu najchętniej rodzice swoim synom nadają imię Aleksander - w 2021 roku zdarzyło się to dokładnie sto razy. Tak samo popularnym imieniem było Franciszek. Natomiast kolejne to Jan (98), Stanisław (78) i Mikołaj (73).

W przypadku najrzadszych żeńskich imion, były to Aurora, Jaśmina, Luna, Kaira i Dalia. Wśród chłopców najmniej w naszym mieście przybyło chłopców o imionach Titus, Joel, Ivan, Ihor oraz Diego.

W 2021 roku w naszym mieście urodziło się łącznie 4512 dzieci. To dokładnie o setkę więcej, niż rok wcześniej. W minionych 12 miesiącach zmarło natomiast 3077 mieszkańców Olsztyna (2020 - 2855).

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe