Olsztyn ma najlepszą położną w kraju

  • 17.01.2022, 11:58 (aktualizacja 17.01.2022, 12:00)
  • mgres
Olsztyn ma najlepszą położną w kraju
Małgorzata Drężek-Skrzeszewska z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego "Położną na medal". Okazała się lepsza od 610 innych położnych, które wzięły udział w minionej edycji zmagań.

Zwraca uwagę na jakość opieki okołoporodowej oraz zaangażowanie i rolę położnej w życiu kobiety i jej rodziny. Za nami ósma edycja konkursu, w którym co roku wyłaniane są trzy najlepsze położne ogólnopolskie i najlepsze położne z każdego województwa.

Do konkursu położne mogą zgłosić się same, albo przez swoje pacjentki oraz ich rodziny. Zasady wyłaniania zwyciężczyń są restrykcyjne - pacjent albo jego rodzina może oddać tylko jeden głos. Położna oddziałowa Oddziału Klinicznego Ginekologii Onkologicznej WSS w Olsztynie uzyskała łącznie 711 wskazań.

- Tytuł "Położna na medal" jest dla mnie niesamowitym wyróżnieniem i potwierdzeniem tego, że mój życiowy wybór dotyczący wykonywania zawodu położnej był słuszny i że to, co robię ma sens - powiedziała Małgorzata Drężek-Skrzeszewska. - Zwłaszcza, że pracuję z kobietami, które znajdują się w najpiękniejszym momencie życia, czyli przy porodzie i tymi, które stają w obliczu choroby, zwłaszcza onkologicznej.

Kolejne miejsca na podium zajęły Urszula Piskorska ze Szczytna oraz Monika Całko z Nowej Soli.

Małgorzata Drężek-Skrzeszewska jest położną od prawie 20 lat. Poza pracą w szpitalu wojewódzkim, jest asystentem w Katedrze Położnictwa Szkoły Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Prowadzi także prywatną szkolę rodzenia oraz świadczy usługi położnicze. Od ponad trzech lat przyjmuję porody domowe.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe