Budują rondo, zmieni się kursowanie autobusów

  • 20.04.2022, 10:31
  • mgres
Budują rondo, zmieni się kursowanie autobusów
Trwają prace związane z przebudową skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Wadąską. W związku z tym już w najbliższy czwartek (21 kwietnia) zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Nowe rozwiązania będą dotyczyć linii, które kursują w kierunku Dywit oraz tamtejszego cmentarza. Zmodyfikowane zostaną trasy, należy także spodziewać się korekty godzin odjazdów autobusów.

* Linia 108 będzie kursować na trasie:
DWORZEC GŁÓWNY – ul. Partyzantów – ul. Limanowskiego – ul. Jagiellońska – ul. ks. Jagałły – Kieźliny Kościół – ul. ks. Jagałły – Wadąg – Słupy – Różnowo – DYWITY
* Linia 112 będzie kursować na trasie:
DYWITY – Różnowo – Słupy – Wadąg – ul. ks. Jagałły – Kieźliny Kościół – ul. ks. Jagałły – ul. Jagiellońska – ul. Limanowskiego – ul. Partyzantów – DWORZEC GŁÓWNY

Dla linii 108 i 112 zostają zawieszone przystanki: Dywity-Gminny Ośrodek Kultury, Dywity-Grzybowa, Cmentarz Dywity-Brama Zachodnia, Cmentarz Dywity-Brama Wschodnia, Kieźliny-Przedszkole. Poza tym zmienione zostają godziny odjazdów autobusów tych linii.

Dojazd do cmentarza nie będzie możliwy liniami 108, 112 i 117. W związku z tym do pętli Cmentarz Dywity-Brama Zachodnia zostaną wydłużone niektóre kursy linii 126. Natomiast linia nr 117 zostanie skrócona i kursować będzie na trasie Osiedle Generałów - Jakubowo.

* Wybrane kursy linii 126 zostaną wydłużone:
OSIEDLE GENERAŁÓW – ... – JAGIELLOŃSKA-OGRODY – ul. Jagiellońska – ul. ks. Jagałły – Wadąska – Cmentarz Dywity-Brama Wschodnia – CMENTARZ DYWITY-BRAMA ZACHODNIA

Odjazdy linii 126 w kierunku Olsztyna z przystanku Cmentarz Dywity-Brama Wschodnia będą odbywać się z przystanku po przeciwnej stronie niż odbywały się na linii 117.

Linia 110 będzie dodatkowo zatrzymywać się na przystanku tymczasowym Cmentarz Dywity-Brama Zachodnia w kierunku Olsztyna. Przystanek będzie zlokalizowany na wysokości przystanku Cmentarz Dywity-Brama Zachodnia w kierunku Dywit.

Budowa ronda ma poprawić bezpieczeństwo na DK51 oraz ułatwić włączanie się do ruchu pojazdom poruszającym się od strony pobliskiego osiedla mieszkaniowego oraz cmentarza.

W ciągu najbliższych 3-4 miesięcy pod DK51 w kierunku Olsztyna i Dywit będzie odbywać się ruch wahadłowy po tymczasowym fragmencie drogi. W tym czasie nie będzie połączenia tej trasy z drogą wiodącą w stronę cmentarza i Kieźlin.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe