Mikołaj Kopernik jednoczy trzy regiony

  • 20.04.2022, 20:22
  • mgres
Mikołaj Kopernik jednoczy trzy regiony
W Toruniu został podpisany list intencyjny związany z historycznym Szlakiem Kopernikowskim. Swoje podpisy złożyli marszałkowie trzech województw związanych z życiem i działalnością polskiego wybitnego astronoma: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego.

– Mikołaj Kopernik jednoczy w aspekcie nauki, w aspekcie prawdy, a w aspekcie dzisiejszego dnia jednoczy także nasze regiony. Dopełnia się wieloletnie, regionalne dążenie do wspólnego działania na rzecz wytyczenia szlaku o charakterze międzyregionalnym, polskim, europejskim. Przed nami wielka droga dobrej współpracy – mówił przed podpisaniem dokumentu marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Szlak Kopernikowski na Warmii i Mazurach wiedzie przez miasta: Elbląg, Tolkmicko, Frombork, Braniewo, Pieniężno, Ornetę, Lidzbark Warmiński, Dobre Miasto, Olsztyn, Olsztynek, Lubawę i Nowe Miasto Lubawskie. To blisko 300 km pasjonującej podróży śladami wielkich odkryć, które na zawsze zmieniły postrzeganie wszechświata. Teraz do tej warmińsko-mazurskiej inicjatywy dołączają kolejne województwa, które utożsamiają się z postacią astronoma.

„Strony niniejszego listu intencyjnego podejmą wspólne działania służące wzmacnianiu marki i promocji turystycznej drogowego Szlaku Kopernikowskiego (…) poprzez jego organizację i oznakowanie (…), a także organizację wydarzeń towarzyszących obchodom jubileuszu” – oświadczono w dokumencie, który podpisali w czwartek marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki oraz marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe