Boże Ciało - zmiany w komunikacji zbiorowej

  • 15.06.2022, 12:51 (aktualizacja 21.06.2022, 14:44)
  • mgres
Boże Ciało - zmiany w komunikacji zbiorowej
Procesja centralna oraz parafialne przemarsze odbędą się w czwartek (16 czerwca) w godzinach około południowych. Kierowcy oraz pasażerowie komunikacji zbiorowej mogą w tym czasie spodziewać się utrudnień.

Główne uroczystości czwartkowego święta odbędą się w konkatedrze św. Jakuba o 10:00. Po mszy - ok. 10:45 - sprzed bazyliki wyruszy centralna procesja, do której, po drodze, dołączą trzy kolejne.

Procesja przejdzie ulicami: Staszica, Staromiejską, 11 listopada, przez pl. Jana Pawła II, al. Piłsudskiego do ul. Kopernika. Ołtarze będą usytułowane przy Starym Ratuszu, na Placu Jana Pawła II, na Placu Dunikowskiego i przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Do procesji centralnej dołączą następujące parafie:
- pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – organizuje się przy bazylice św. Jakuba, dołączając się do procesji centralnej;
- pw. świętego Wojciecha – organizuje się przy ul. Staszica, dołączając się do procesji centralnej.
- pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa – ulicami: Kopernika, Mickiewicza, Dąbrowszczaków, Mrągowiusza, Ratuszowa, Curie-Skłodowskiej, Staromiejską i Staszica; początek ok. godz. 10.15.
Dołącza do niej parafia pw. NMP Ostrobramskiej i par. pw. Św. Maksymiliana. 

W związku z uroczystościami będą utrudnienia w ruchu oraz zmiany w kursowaniu transportu zbiorowego.

Wśród najważniejszych zmian jest przekierowanie (od ok. 10:45) tramwajów nr 1 na krańcówkę Dworzec Główny. Poza tym autobusy na co dzień kursujące przez ścisłe Śródmieście (101, 105, 107, 109, 110, 111, 113, 116, 117, 120, 128, 136) na czas przemarszu centralnej procesji będą kursować objazdami. Zmiany będą dotyczyć takie linii, których trasy kolidują z procesjami lokalnymi.

W czwartek (16 czerwca) będzie obowiązywać rozkład jazdy oznaczony jako "Niedziele i święta". Natomiast dzień później (piątek, 17 czerwca) komunikacja zbiorowa będzie kursować według zwykłego rozkładu jazdy "Dni robocze (od poniedziałku do piątku)".

mgres

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe