Wspólne patrole policji i państwowej straży pożarnej na jeziorze Ukiel

  • 03.08.2022, 16:20 (aktualizacja 03.08.2022, 16:25)
  • Źródło: KMP Olsztyn
Wspólne patrole policji i państwowej straży pożarnej na jeziorze Ukiel
Policyjni wodniacy wraz ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie prowadzą wspólne działania na terenie Jeziora Ukiel w Olsztynie. Patrole z wykorzystaniem jednostek pływających mają na celu zapobieganie utonięciom i poprawę bezpieczeństwa osób wypoczywających i aktywnie spędzających czas na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel w Olsztynie. Nawiązanie ścisłej współpracy w zakresie poprawy bezpieczeństwa na terenach wodnych jest efektem porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Głównym Policji i Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej.

Wspólne służby na Jeziorze Ukiel w Olsztynie są możliwe dzięki wspólnej inicjatywie Komendy Głównej Policji i Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Funkcjonariusze edukują, ostrzegają, reagują i ostatecznie wyciągają surowe konsekwencje nieprzestrzegania obowiązujących przepisów. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób korzystających z uroków wody i zapobiec utonięciom podczas tegorocznych wakacji. Policjanci przypominają o tym, że zdecydowana większość wypadków zdarza się w miejscach niestrzeżonych i nieprzeznaczonych do kąpieli. Celem policjantów i strażaków jest dotarcie i objęcie nadzorem takich właśnie miejsc, co przełoży się na zapobieganie wypadkom na wodach oraz skrócenie ewentualnego czasu dotarcia do osób potrzebujących pomocy.

Pogoda w ostatnim czasie dopisuje, co skłania wiele osób do wypoczynku nad wodą. Gdy jedna grupa osób zadowala się opalaniem na plaży, druga w tym czasie aktywnie korzysta ze sportów wodnych. Bez względu na to, w jaki sposób odpoczywamy na terenach wodnych i przywodnych, każdy z nas ma obowiązek przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Brawura, lekkomyślność czy brak odpowiedzialności często prowadzą do tragedii.

Pamiętajmy:

  • korzystajmy ze strzeżonych kąpielisk, gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwa ratownik;
  • należy bezwzględnie przestrzegać uwag i wskazówek ratownika;
  • pamiętajmy, aby przed wejściem do wody dokładnie schłodzić nasze ciało, wtedy unikniemy szoku termicznego;
  • woda to nie miejsce na alkohol, pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody po wcześniej wypitym alkoholu;
  • woda, to nie miejsce na popisy – nie przeceniajmy swoich umiejętności;
  • dzieci w wodzie zawsze powinny być pod opieką osoby dorosłej;
  • korzystając ze sprzętu pływającego pamiętajmy o założeniu kapoka;
  • zadbajmy o bezpieczeństwo nie tylko w wodzie, ale i na plaży.

Wspólne działania policjantów i strażaków będą kontynuowane do końca wakacji.

Źródło: KMP Olsztyn

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.zycieolsztyna.eu z siedzibą w Olsztynie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe